Alan adı Satışı

Başlatan JOKERAS, 14 Ocak 2021, 16:45:40

JOKERAS

Sayın arkadaşlar,5 ay önce GoDaddy'den Aldığım Alan adına yabancı bir Müşteri çıktı.
GoDaddy yetkilisi derki,Alan Adınızı 250$ 'a satmak istermisiniz?
Bu konuda hiç bir tecrübem bilgim yok.Daha önceleri Alan adı araştırmalarımda bazı alan adlarının satıldığını ve 10Bin 20Bin Dolarlara satıldığını duymuştum.Teklif gelen alan adım Bayan Giyimi ile ilgili bir isim.

wtrk

İsmi yazabilir misiniz hocam azçok isimden değeri belli olur .
Ama otomotiv vs gibi büyük sektörler dışında anormal para vermezler
NoBody Can Stop Me!!!!!

JOKERAS

misenora. İspanyolca "Hanımım" demek.
Bunu küçük oğlum bulmuştu.Alan adı bulmak çok zorlaştı.
İşi artık Ticarete döndermişler.Bir kaç Google araştırması yaptım, uyduruk alan adlarına bile
5-10 bin hatta 10-20 dolar asarında yazanlar var.
Ne yapayım bilmiyorum.

Şu sitede 100Bin dolara satışla koyulanlar var.
https://www.atakdomain.com/satilik-domainler

Sozuak

Her ad çok değerli olacak diye düşünmeyin. Altından ne çıkacak bilinmez ama size çok çok özel değilse satın gitsin. Ama hemen tamam demek yerine ticari kullanmayı düşünüyordum. Teklifinizi gözden geçirebilirseniz alternatif isimleri de seçebilirim deyip yoklama yapın. Karşı taraf bir miktar fazla ödemeyi gözden çıkartmıştır mutlaka.50-100 artsa fena mı olur?

Bu arada isim tescilinize  yoksa geçerli e-posta adresinizi de ekleyin ki direkt iletişim de kurulabilsin komisyoncular aradan çıksın.

brandice5

Sana 250$ veriyorsa, karsi tarafa 2500$'a satacaktir demekki.

JOKERAS

Bu alan adını alırken ve bir kaç tane daha var,çok uğraştığımı belirteyim.
Çünkü bilindik olan ne kadar Alan adı varsa veya Spot, Top sayılabilecek hepsi
birileri tarafından alınmış.Heleki  3,4,5,6 ve hatta 7 harfli alan adları ve
Com uzantılı alan adı kalmamış.Sallama Alan adları bile alınmış.
Alan adı araştırması yaparken Küçük oğlum nereden aklına geldiyse İspanyolca anlamı olan
alan adını söyledi,bende baktım boş hemen aldım.
250 veya 350 veya 1000$ Para değil.Bunu almayı düşünen kurum Kurumsal bir firma olma ihtimali yüksek.
Özellikle Bayan giyim sektörü son yıllarda Türkiye ve Dünyada çok yaygınlaştı.
Bayan giyimde en önemli Nokta Marka,Markanın telafuzu,anlamı,yazım şekli imajı vs
çok önem arz eder hale geldi.Bu sebeple 30Bin dolar isteyeceğim.Alırlarsa alırlar Almazlarsa
Zaten kendim Kurma niyetim var.Bakalım ne olacak.

Melih1802

Cevap verme, ne kadar ısrarcı olacaklar gör.
Ben olsam beklerim işin rengi bir süre sonra çıkar.

yas

Alıntı yapılan: brandice5 - 14 Ocak 2021, 17:53:51Sana 250$ veriyorsa, karsi tarafa 2500$'a satacaktir demekki.
Bu varsayım doğru olabilir. Bence siteyi aktif hale getirin. Ana sayfada satılık olduğunu ve iletişim bilgilerinizi paylaşın. Belki son kullanıcının direk size ulaşması aracı aradan çıkacağı için sizin alacağınız teklifi yükseltecektir.

JOKERAS

Hala araştırma yapıyorum.3 Tane daha Alan adım var.Hepsinin tahmini fiyatları uçmuş.
Bu tür Anlam ifade eden,Söylemi hoş olan alan adları ve illaki Com uzantılılar
"Premium" sınıfına giriyormuş.
Zaman geçtikçe talep ve Fiyatları artıyormuş.Şu anki Alan adına 1200$ yazmışlar.
Diğer 3 tane daha var, ortalama fiyatları 1000 ile 2500$ arası.Birine hele 2500$ eder
diye tahmin de bulunmuşlar.
Sanırım bu Virüs olayı Dijital devrimin Kapısını ardına kadar açtı.
Çünkü ben bu alan adlarını virüsten önce yıllık 2$-3$ gibi cüzi bir fiyatlara almıştım.
Şimdi Satılığa çıkarsam her biri en az 1000$'a havada gidecek durumda.
Neye niyet neye kısmet.

Mr.Thinking

Aldığınız alan adının yıllık ücretini ödemediğiniz zaman ne oluyor. Ben 8 sene önce bir alan adı almıştım ama 2 sene sonra ücretini ödemedim. Şimdi baktım hala kullanılmıyor. Domainin Türkiye temsilcisini aradım ve bana ait olmadığını söyledi. Kime ait olduğunu da söylemediler. Siteye giriyorum hala yapım aşamasındadır diyor yıllardır. Adı http://muciturk.com/
ego=1/Knowledge

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: elektro77 - 14 Ocak 2021, 20:44:35Aldığınız alan adının yıllık ücretini ödemediğiniz zaman ne oluyor. Ben 8 sene önce bir alan adı almıştım ama 2 sene sonra ücretini ödemedim. Şimdi baktım hala kullanılmıyor. Domainin Türkiye temsilcisini aradım ve bana ait olmadığını söyledi. Kime ait olduğunu da söylemediler. Siteye giriyorum hala yapım aşamasındadır diyor yıllardır. Adı http://muciturk.com/

1 yıl veya 6 ay bekler daha sonra boşa çıkar. Bu sürede almak isterseniz 10kat fiyata alırsınız :)

Gecen sene 3ncu ayda alınmış suresi bitmek üzere.

Sozuak

Alan adını yenilemediğinizde 1 ay boyunca grace period denen bir sürece giriyor. Bu esnada ederinden daha yüksek fiyata geri talep (back order) edebiliyorsunuz (30 usd ise 100usd gibi ama registrar'a göre değişir).  Bu back order olayı registrar firmanın adı takip edip kendi komisyonunu da ekleyip sizin için geri satın alması olayı.
Süre biter bitmez normal (eşdeğerleri) fiyatına geri alabiliyorsunuz ama takip eden başkası varsa hızlı olmalısınız. Eğer kayıtlı görünmüyorsa bir host tarafından  alan sağlanıyor olması bence mümkün değil.

Şimdi sorguladım bir başkasının üzerine kayıtlı görünüyor maalesef.

yılmaz_34

Alıntı yapılan: Sozuak - 14 Ocak 2021, 17:46:56Her ad çok değerli olacak diye düşünmeyin. Altından ne çıkacak bilinmez ama size çok çok özel değilse satın gitsin. Ama hemen tamam demek yerine ticari kullanmayı düşünüyordum. Teklifinizi gözden geçirebilirseniz alternatif isimleri de seçebilirim deyip yoklama yapın. Karşı taraf bir miktar fazla ödemeyi gözden çıkartmıştır mutlaka.50-100 artsa fena mı olur?

Bu arada isim tescilinize  yoksa geçerli e-posta adresinizi de ekleyin ki direkt iletişim de kurulabilsin komisyoncular aradan çıksın.

gayet mantıklı profosyonelce  davranmak lazım... ::ok
İnsan yazdığını silerde ,yaşadığını silemez içinden.....