Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

CCS C fazla Cıktılar

Başlatan x-nomek, 23 Ocak 2021, 14:17:15

x-nomek

CCS C derleme yaptığımda fazladan çıktılar veriyor .cof .err .esym .STA gibi
bunları kapatmadın ve engellemenin bir yolu var midir

siteye fotoğraf ekleme kodu

sifirzero

Otomatik cikiyor diye biliyorum. Sen o uzantilardan alacagini al. Gerisini sil. Yinede sen bilirsin
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

M.Salim GÜLLÜCE

Cof Proteus tarafından simulasyonda kullanılabilecek veadım adım çalıştırılabilecek bir dosya.
Bilginize.

Geri tarafı ise HEX oluşturma için derleyici tarafından aşama aşama yapılan dönüşümler.

Tagli

Ekran görüntüsünden anladığım kadarıyla @x-nomek bir bulut senkronizasyon sistemi kullanıyor ve işine yaramayan dosyaların her derleme sonrasında güncellenip sürekli olarak buluta yüklenmesini istemiyor.

Aslında profesyonel bir IDE genelde ürün veya çıktı sayılan bu dosyaları kaynak kodu ile aynı yerde değil, başka bir klasör içinde üretir. Bu ürün klasörünü örneğin versiyon kontrol sistemlerinde takip dışı bırakmak genelde başvurulan uygulamadır, ki öbür türlüsü saçma olurdu zaten.

Eğer kullanılan IDE'de çıktı dosyalarını oluşturmak için klasör seçme özelliği varsa bu kullanılmalıdır. Sonra da bu klasör, bulut senkronizayson programında takip dışı olarak işaretlenir.
Gökçe Tağlıoğlu

ex_machina

Options -> Project -> Outpus Files

karşına gelen pencereden extra olarak üretilen dosya ayarlarını yapabilirsin.
Ama sonradan türetilen bu dosyaların hiçbiri boşuna değil.

engerex

derleyici direktifleri ile kapatılıyor olabilir.

x-nomek

Alıntı yapılan: Tagli - 23 Ocak 2021, 20:42:56Ekran görüntüsünden anladığım kadarıyla @x-nomek bir bulut senkronizasyon sistemi kullanıyor ve işine yaramayan dosyaların her derleme sonrasında güncellenip sürekli olarak buluta yüklenmesini istemiyor.

Aslında profesyonel bir IDE genelde ürün veya çıktı sayılan bu dosyaları kaynak kodu ile aynı yerde değil, başka bir klasör içinde üretir. Bu ürün klasörünü örneğin versiyon kontrol sistemlerinde takip dışı bırakmak genelde başvurulan uygulamadır, ki öbür türlüsü saçma olurdu zaten.

Eğer kullanılan IDE'de çıktı dosyalarını oluşturmak için klasör seçme özelliği varsa bu kullanılmalıdır. Sonra da bu klasör, bulut senkronizayson programında takip dışı olarak işaretlenir.

Dogru bulut kullanıyorum :)