Aliexpress - CIN'den vs malzeme alma

Başlatan z, 26 Ocak 2021, 15:18:17

z

Aliexpress'den aldigim ucuz malzemeler isimi goruyor.
Bu malzemeleri Farnell'den vs almaya kalkarsan fiyat 2-3'e katlaniyor.

Cin'den degisik degisik firmalardan farkli malzemeler alip bunlarin bir hamlede gelmesini ve gumrukcuye tek is yaptirmayi hedeflesem bu isler nasil organize edilir.

Bu isleri yapan firmalar varmi?

Diyecegim ki satici su. Bundan su urunden su kadar.
Digeri su...
Oteki bu.

Bunlari toplarla, getir ve Turkiye'de gumruge sok hatta gumrukten cek.

Toplamda agirlik en az 40 kg olacak.

Ekonomik sekilde bu sorunu cozmem lazim.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Ersin

Linkleri tedarikçiye gönderiyorsun ,kaç adet olduğunu da belirtiyorsun , o da sana fiyat veriyor.
Ali de 1 dolar lık birşeye 100-500 adedinde 1.5-2 dolar fiyat gelebilir ,Ali deki fiyatı bekleme.

medelog

Alibabadan link versek fiyatlar nasıl  olur.   Bu arada chip fiyatları bayağı arttı.  Lpc1768 4$ iken şimdi 9$ fiyat geldi.
"Gezdim Halep ile Şamı, Eyledim ilmi talep, Meğer ilim bir hiç imiş, İllâ edep illâ edep. " Yunus EMRE

Mucit23

Türkiye bu işi yapan kimler var? Yani Alibabadan bana şu ürünü getir gümrük işlerini hallet bana teslim et diyebileceğimiz Türk firmaları kimler var?

JOKERAS

Demsay bu tip işleri yapıyor.Önce almak istediğiniz ürünün linklerini mail yolu ile
gönderip bu üründen istiyorum,hatta daha uygunu varsa bulabilirmisiniz diyorsunuz.
Onlarda Çinde'ki adamları vasıtasıyla araştırıp size fiyat veriyorlar.

Bana şöyle bir ürün lazım, bunu bana getirimisiniz dedim.Benim bulduğum fiyatın yarısına aynı ürünü
bulmuşlar ve getirmişlerdi.Fiyatları ise standart fiyatları ne ise o.Bin dolara kadar 1.10 ile 1.40 çarpanı.
Bin doların üstüne ise pazarlık ediyorsunuz.

Melih1802

Alıntı yapılan: JOKERAS - 27 Ocak 2021, 01:14:23Demsay bu tip işleri yapıyor.Önce almak istediğiniz ürünün linklerini mail yolu ile
gönderip bu üründen istiyorum,hatta daha uygunu varsa bulabilirmisiniz diyorsunuz.
Onlarda Çinde'ki adamları vasıtasıyla araştırıp size fiyat veriyorlar.

Bana şöyle bir ürün lazım, bunu bana getirimisiniz dedim.Benim bulduğum fiyatın yarısına aynı ürünü
bulmuşlar ve getirmişlerdi.Fiyatları ise standart fiyatları ne ise o.Bin dolara kadar 1.10 ile 1.40 çarpanı.

Denedin mi?

Demsaya şu ana kadar 30 civarı aliexpres linki göndererek malzemeyi getirmesini istedim, fakat hiç birini getiremediler.
En son 40.000 ptc istedim ve aliexpress linkini verdim. Bekliyorum, 5.gün cevap çıkmadı.

Demsay' dan, aliexpreste gördüğüm malzemeyi isterim, onlar getirirler diye düşünüyorsanız peşin sevinmeyin.

Benim isteklerim bazıları;
Ac.dc power,
2 eksen x,y tezgah,
Ölçü aleti,
Muhtelif elektronik kompanent,
v.b..

"Eğer istediğim malzemelerin tutarları getirmeye değmiyorsa değecek kadar getirin" bile dedim. 30 gibi istek '0" gelen malzeme.

JOKERAS

Alıntı yapılan: Melih1802 - 27 Ocak 2021, 10:01:05Denedin mi?

Demsaya şu ana kadar 30 civarı aliexpres linki göndererek malzemeyi getirmesini istedim, fakat hiç birini getiremediler.
En son 40.000 ptc istedim ve aliexpress linkini verdim. Bekliyorum, 5.gün cevap çıkmadı.

Demsay' dan, aliexpreste gördüğüm malzemeyi isterim, onlar getirirler diye düşünüyorsanız peşin sevinmeyin.

Benim isteklerim bazıları;
Ac.dc power,
2 eksen x,y tezgah,
Ölçü aleti,
Muhtelif elektronik kompanent,
v.b..

"Eğer istediğim malzemelerin tutarları getirmeye değmiyorsa değecek kadar getirin" bile dedim. 30 gibi istek '0" gelen malzeme.

Alıntı yapılan: JOKERAS - 27 Ocak 2021, 01:14:23Bana şöyle bir ürün lazım, bunu bana getirimisiniz dedim.Benim bulduğum fiyatın yarısına aynı ürünü

Evet 10-15 defa getirttim.
Hatta 2 defa Aliexpress te bile değil, Google ile bulduğum Çin firmasından ürün getirttim.
Demsay Gamze hanımla görüşün.
Şunda da iddialıyım..Demsay bugün Pcb işi yapıyorsa onun fikrini veren benim olma ihtimalim yüksek.
4-5 Yıl önce Pcb lazım olmuştu, siz neden Pcb işini yapmıyorsunuz diye yazışmalarım olmuştu.
Onlar da bana Malzeme gerirmekten vakit bulamıyoruz,onunla ilgili elemanımız yok demişlerdi.
Bende onlara zor değil,siz İngilizce biliyorsunuz,benim gönderdiğim dosyaları şu firmaya iletin,
onlar onu yapacaklar ve gönderecekler siz Gümrükten alıp bana göndereceksiniz demiştim.
Tamam deneyelim demişlerdi ve süreç aynen dediğim gibi gelişti.Pcb'leri getirttiler.

Zaten onların yaptığı bir şey de yok aslında.Onların Çinde Adamları var,malzemeyi araşttırtıp
Aldırıp gönderiyorlar.Burada da zaten kendi Müşavirleri olduğu için Gümrükten yasağı olmayan veya engeli olmayan ürünleri çekebiliyorlar.

Yani kıssadan hisse getiriyorlar ama şu son zamanlarda pek işim olmadığı için son durumu bilemiyorum.
Virüs sebebiyle bazı sıkıntılar olabilir.

Kclkvl

Jokeras'ın dediği gibi Demsay bu operasyonlarda gayet başarılı(ydı) Gamze Hanım ayrılmış yerine gelen arkadaşlar son zamanlarda pek istekli değiller ancak hala Türkiye'de bu operasyonu en hızlı şekilde yapacak potansiyele sahipler.  ::ok  ::ok

Ek olarak, Koel ve chipsan firmaları da bu operasyonları yapıyor. Kendi tedarikçilerimden veya aliexpressten bulduğum tedarikçilerden önce kendim teklif alıp sonra onlara iletiyorum kendileri operasyon ücretini ekliyorlar.

sımışka

Bir soruda benden gelsin. Aliexpress den kablolu konnektör toplamda 100 adet siparişi verdim. Ücreti öderkende ayrıca 265 tl de vergi ödedim. Link olarakta resmigazete linki iliştirilmişti vergi tutarının yanına. Yani ben sonuçta vergiyi verdim ama adet fazla gümrükçü vs tut diyebilirler mi yine ?

https://tr.aliexpress.com/item/4000757574126.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4ce32fed1Whxgi&algo_pvid=047b52e3-6517-4aeb-9974-887a197d59e1&algo_exp_id=047b52e3-6517-4aeb-9974-887a197d59e1-0&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000023406756011%22%7D

JOKERAS

Alıntı yapılan: sımışka - 04 Kasım 2021, 16:47:14Bir soruda benden gelsin. Aliexpress den kablolu konnektör toplamda 100 adet siparişi verdim. Ücreti öderkende ayrıca 265 tl de vergi ödedim. Link olarakta resmigazete linki iliştirilmişti vergi tutarının yanına. Yani ben sonuçta vergiyi verdim ama adet fazla gümrükçü vs tut diyebilirler mi yine ?

https://tr.aliexpress.com/item/4000757574126.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.4ce32fed1Whxgi&algo_pvid=047b52e3-6517-4aeb-9974-887a197d59e1&algo_exp_id=047b52e3-6517-4aeb-9974-887a197d59e1-0&pdp_ext_f=%7B%22sku_id%22%3A%2212000023406756011%22%7D

Diyebilir.Yasaklı ürün,Patentli ürün,benzer ürünü ithal eden ithalaçının yasak listesine ekletmesi vs.
Çünkü bazı ithalatçı kurnazlar kendi ithal ettikleri ürünleri "Bunları ben İthal ediyor satıyorum,İthalat belgem var, ben ot mu yiyeceğim" diyerek engelletebiliyor. 
Onun için aracı firma ile çalışmak en mantıklısı diye düşünüyorum.

Aliexpress,özellikle yarı iletkenlerde şu aralar iyice cılkından çıkmış.Dandik,Sahte,Patates,Domates ürünleri gönderiyorlar.Dikkat edin!Sanki bir Temizlik yapıyorlar.

elektronik

Alıntı yapılan: sımışka - 04 Kasım 2021, 16:47:14Bir soruda benden gelsin. Aliexpress den kablolu konnektör toplamda 100 adet siparişi verdim. Ücreti öderkende ayrıca 265 tl de vergi ödedim. Link olarakta resmigazete linki iliştirilmişti vergi tutarının yanına. Yani ben sonuçta vergiyi verdim ama adet fazla gümrükçü vs tut diyebilirler mi yine ?

Aliexpres den ürün alırken vergi kesiliyor ise o ürün aras kargo ile geliyor ve hiçbir ek gümrük vergisi binmiyor.  Alırken vergi kesilmiyorsa ptt getiriyor ayrıca gümrük vergisi ekleniyor.

Şu ana kadar benim siparişler bu şekilde geldi.

elektronik

Bir ara şöyle bir düşünce aklıma gelmişti. Picproje üyeleri olarak  almak istediğimiz ürünlerin listesini çıkarsak birleştirsek bu liste için Türkiyedeki malzemecilerden teklif alsak en uygun fiyatı verene sipariş versek. nasıl olur?

Kclkvl

Alıntı yapılan: elektronik - 04 Kasım 2021, 18:03:51Bir ara şöyle bir düşünce aklıma gelmişti. Picproje üyeleri olarak  almak istediğimiz ürünlerin listesini çıkarsak birleştirsek bu liste için Türkiyedeki malzemecilerden teklif alsak en uygun fiyatı verene sipariş versek. nasıl olur?

Burada tek avantaj örtüşen kalemler olursa satınalma adetinin yükselmesi ve bir üst baremlerden yararlanma imkanı olur diye düşünüyorum. Örtüşme ihtimalinin de pek fazla olacağını düşünmüyorum açıkcası. Denemek isteyen olursa biz kendi tarafımızdaki malzemeleri paylaşırız.

Türkiye'de son zamanlarda komponent tedariği yapan firma saysısı çok arttı. Özdisan Megasan Demsay gibi amirallerle yarışamasalar da hizmet olarak altta kalmıyorlar. Ek olarak burada çok tedarikçi reklamı yapmak istemiyorum. Ancak özel mesaj yolu ile benimle iletişime geçebilirseniz kendi tedarikçi listemi memnuniyetle paylaşırım.

malpaslan1979

instagram'da çindengetir.com diye bir hesap var. hesap sahibi zaten çin'de yaşıyor. hangi ürünü istiyorsanız fabrika fabrika dolaşıp tedariği için fiyat teklifi alıyor, kalite kontrol yapıyor ve ürünleri kutulanıp konteynere yüklenip gemiyle yola çıkına kadar takip ediyor. bunu da komisyon karşılığında yapıyor.

http://smsdisticaret.com/index.php/biz-kimiz/

https://ibb.co/kKxhgjt

Kclkvl

Alıntı yapılan: malpaslan1979 - 04 Kasım 2021, 18:22:31instagram'da çindengetir.com diye bir hesap var. hesap sahibi zaten çin'de yaşıyor. hangi ürünü istiyorsanız fabrika fabrika dolaşıp tedariği için fiyat teklifi alıyor, kalite kontrol yapıyor ve ürünleri kutulanıp konteynere yüklenip gemiyle yola çıkına kadar takip ediyor. bunu da komisyon karşılığında yapıyor.

Bilgi paylaşımınız için çok teşekkürler :)
Bu durumda gümrük vs yine bize yükleniyor. Buradaki en büyük avantajımız oradaki kişinin orjinal malzeme ve güvenli tedarikçiyi bulması olacak.

Bizim çalışma şeklimiz tedarikçimizle aramızda belirli tutarlar için komisyon oranı var. Ben her durumda gümrük masrafından daha az ödemiş oluyorum. Tedarikçi de benim malzemelerimle kendi yüklemesinin kilosunu arttırarak daha uygun taşıma yapıyor. Buradaki win-win durumu avantaj sağlıyor