Web sitesi tasarımı

Başlatan z, 02 Şubat 2021, 08:10:29

z

Geçmişte web sitelerimi kendim yapıyordum. Açıkçası ortaya çıkan sonucu da pek beğenmiyordum.

Web sitelerinizi kendiniz mi yapıyorsunuz? Yoksa bu işi, işin profesyonellerine mi devrettiniz.

Bu iş için büyük paralar da ödemek istemiyorum.

Yönlendirilmeye ihtiyacım var.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ismail kaya

e-ticaret sitesi mi? Normal ürün tanıtımı, makale, bilgi paylaşımı sitesi gibi mi?

z

Kendim yapmaya başlayınca çingen işine dönüyor bir bakıyorum allı güllü bir şey oluyor. Aşağıda linkini verdiğim tarz siteler çok hoşuma gidiyor.

https://www.voltera.io/

ismail kaya

z

Logo vs tasarimcilarinin oldugu bir site vardi. Fiyatlarini yazmislar orneklerde koymuslar. Kafaniza yatan bir tasarimciyi secip isi veriyorsunuz.

Benzer sekilde fiyatlarinin da belirtildigi web tasarimcilarini bir catida toplamis bir site biliyormusunuz?

power20

z

https://www.voltera.io/ benzeri (ticaret de yapilacak) bir sayfaya iki kisiden fiyat aldim. Kesin rakamlar olmasa da birisi 10 bin digeri 20 bin TL istedi.

ertuğrul54

www.y.co siteye benzer bir web sayfası artı kredi kartı işlemleri  38 bin istediler bunlar çok uçuk fiyatlar

power20

Kuyumcuların aynı muhitte bulunarak alıcıya güven vermesi gibi, ilk etapta bir pazaryeri sitesinden satış yapmak avantajlı olabilir.

z

Bu kadar parayi mumkun degil vermem, alli gullu devam ederim.

Kredi karti kismi olmazsa olmaz degil. Peynir ekmek gibi urun satanlar icin elzemdir de bana cok sart degil.

Hosting + web tasarim ortamina ihtiyacim var.

power20

Hazır eticaret script kullanabilirsiniz. Opencart vs. Wpress
ticaret eklentisi de vardır

z

Evet Wordpressin ucretsiz eklentileri varmis. Simdi ogrendim.

foseydon

web sitesi barındırma için vds üstünde nginx web sunucu. ayrıca vpn vs. için de kaynak kalıyor. üstüne yedekleme için falan da kullanıyorum. web sitesi tasarımı için jekyll kullanıyordum hugo'ya geçtim. özetle static site generator denen hedeler var onlardan kullanıyorum. bunların yaptığı şey şu. tuttuğunuz notların başına bunun web sayfası, blog post olduğunu belirten bir takı ekliyorsunuz. tuttuğunuz notları belirlediğiniz şablondaki web sitesine çeviriyor. statik olduğu için çok hızlı bir web sitesi elde ediyorsunuz. şablon istemediğiniz kadar var.

https://themes.gohugo.io/

biraz html, css bilginiz varsa modifiye etmesi de çok zor değil.

z

Halihazirda bir siten varsa linkini verebilirmisin?

zamzam23

Web'de voltera'ya benzer birçok ücretsiz şablon bulabilirsiniz. Bunlar baya moda bu ara.

wordpress sanki daha çok kontrol paneli isteyen veya çok çok hazır şablonlar kullanmak için uygun olabilir.

Ben kişisel web sayfam olacağı için fazla hazır şablonlara bulaşmadan zevkime göre hazırladım kullanıyorum.