Hediye Kitaplar.

Başlatan Mr.Thinking, 02 Şubat 2021, 22:30:33

Mr.Thinking

Linkteki rar dosyasında
Elektrik,elektronik,mekatronik,yazılım dilleri,pic projeleri ve daha birçok konuda kitaplar mevcuttur.
Bilgiler saklanmayıp paylaştıkça çoğalır.

linkin süresi dolmuştur.
ego=1/Knowledge

Sozuak

Geldim, Gördüm, indirdim.

Bir de teşekkür ettim :)

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: Sozuak - 02 Şubat 2021, 23:17:42Geldim, Gördüm, indirdim.

Bir de teşekkür ettim :)
O zaman bende 2 kitap daha yükledim.

Linkin süresi dolmuştur
ego=1/Knowledge

Sozuak

Güzel eserler. Onları da indirdim. Ben de elimdekileri aynı siteye yüklüyorum kazasız belasız biterse paylaşacağım.

Sozuak

brandice5

Konu başlığındaki "Hediye" kısmı biraz garibime gitti. Kitapların sahibi siz olmadığınız halde nasıl "hediye" ediyor sunuz?

OG

Alıntı yapılan: brandice5 - 03 Şubat 2021, 01:11:22Konu başlığındaki "Hediye" kısmı biraz garibime gitti. Kitapların sahibi siz olmadığınız halde nasıl "hediye" ediyor sunuz?

;D  ;D  ;D
ne geldi aklıma..
eskiden kitabın arkasına "fiyatı" yazmazlarmış
hediyesi 75 kuruş
hediyesi 40 kuruş
gibi
hediye kelimesini kullanırlarmış
ben de sahaflarda çok karşılaşmıştım

ne demek istemişler
"bilgi satılmaz ama işin bir gideri var"
peki, emeği ne yapacağız?

aslında hediye kelimesi takiyyeden başka bir şey değil
o zaman bedava ver

SATMAYAN (karşılıkız veren) insan yok mu, elbet var,
o kişiler "çoook yolu tırmanıp ZİRVELERDE sancaklaşan"  ŞAHSİYETLER
onlar NADİR olanlar.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: brandice5 - 03 Şubat 2021, 01:11:22Konu başlığındaki "Hediye" kısmı biraz garibime gitti. Kitapların sahibi siz olmadığınız halde nasıl "hediye" ediyor sunuz?
Bu kitapların hepsi benim. Bunların emeğine para verdim. Şimdi bu kitapları satın almaya kalkın bakalım ne kadar tutacak. Parası olmayan bilgiye ulaşamasın mı yani?
Eğer sizin için sorun ise Siz kullanmayın o zaman.
Bu yorumla da karşılacağımı biliyordum? Kimden geleceğini merak etmiştim. Sizden geldi.
Eğer bu bir şuç ise, asın beni! @brandice5
ego=1/Knowledge

brandice5

Alıntı yapılan: elektro77 - 03 Şubat 2021, 08:58:59Bu kitapların hepsi benim. Bunların emeğine para verdim. Şimdi bu kitapları satın almaya kalkın bakalım ne kadar tutacak. Parası olmayan bilgiye ulaşamasın mı yani?
Eğer sizin için sorun ise Siz kullanmayın o zaman.
Bu yorumla da karşılacağımı biliyordum? Kimden geleceğini merak etmiştim. Sizden geldi.
Eğer bu bir şuç ise, asın beni! @brandice5

Emek mi verdiniz? Bir kaç tıkmayla internetten kiptap indirince emek verip kitabın sahibi bi oluyor sunuz?

O zaman aynı mantıkla mahallenizdeki bir kitapçıya gidip rafdan istediğiniz kitabı alıp ödeme yapmadan çıkın bakalım ne oluyor. Dükkan sahibi gerlirse de "ben bunu raftan alırken emek verdim, satın almaya kalksam bir sürü para, param yoksa almayayım mı?" deyin bakalım ne olacak.

Yaptığınızın kitapçıdan kitap çalıp "hediye" diye millete dağıtmaktan farkı yoktur. İkisi de hırsızlıktır. Birde pişkin pişkin "satın mı alayım?" diyorsunuz. Hırsızlığın bu kadar normalleştirildiği başka bir dönem göemedim ben.

Benim size bir şey yapmama gerek yok, yaptığınız emek hırsızlığı ve kul hakkıdır. Kul hakkını kitapların sahipleri ile halledersiniz artık.

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: brandice5 - 03 Şubat 2021, 11:11:31Emek mi verdiniz? Bir kaç tıkmayla internetten kiptap indirince emek verip kitabın sahibi bi oluyor sunuz?

O zaman aynı mantıkla mahallenizdeki bir kitapçıya gidip rafdan istediğiniz kitabı alıp ödeme yapmadan çıkın bakalım ne oluyor. Dükkan sahibi gerlirse de "ben bunu raftan alırken emek verdim, satın almaya kalksam bir sürü para, param yoksa almayayım mı?" deyin bakalım ne olacak.

Yaptığınızın kitapçıdan kitap çalıp "hediye" diye millete dağıtmaktan farkı yoktur. İkisi de hırsızlıktır. Birde pişkin pişkin "satın mı alayım?" diyorsunuz. Hırsızlığın bu kadar normalleştirildiği başka bir dönem göemedim ben.

Benim size bir şey yapmama gerek yok, yaptığınız emek hırsızlığı ve kul hakkıdır. Kul hakkını kitapların sahipleri ile halledersiniz artık.

Siz önce okuduğunuzu doğru anlamayı öğrenin ondan sonra yorum yapın! Hatta ve hatta doğru okumayı öğrenin.
Tekrar bir bakın bakalım ben "emeğine" derken ne söylemek istedim?
Ondan sonra tekrar yazın?
Eğer yine anlamazsanız anlatayım.
Bana ancak şunu diyebilirsiniz: Satın aldığın kitapları fotokopi çektirip dağıtır gibi dağıtamazsın? Bunu kabul ederim.
ego=1/Knowledge

Sozuak

Evet yaptigimiz cok dogru degil ama bundan ne ticari ne de baska bir maddi cikarimiz yok. Tek cikarimiz ihtiyaci olan, alamayan , varligindan haberdar olmayan teknik insanlarin faydalanmasi.
Bunlar edebi  eserler degil. Milyonlarca da satacak birsey degil.
Koca firmalarin ticari urunleri, tersine muhendislikle urun kopyaladiklari bir dunyada masum ve ulvi amacla yapilmis bir paylasim.
Elbette buna siginip haklilik iddiasinda bulunamam ama tum dunyada bu sekilde paylasilan ve ya paylasilmis dosyalari kendi insanimizdan sakinmak ta bencilce.

brandice5

@Sozuak korsan yayın kullanıp kullanmamak kişinin kendi tercihidir. Benim zaten garibime giden ilk mesajımda belirttiğim gibi "hediye" kısmı, bu artık maksadını aşan bir kelimedir. Ayrıca sırf kendi vicdanını rahatlatmak için yaptığı yanlışı "satın almaya kalkın bakalım ne kadar tutacak" gibi pişkin ifadeyle doğrulamaya çalışma ısrarıdır. Siz en azından ne yaptığınızın farkındasınız, o yüzden size bir sözüm yok.

Mr.Thinking

Yok arkadaş iyilikte yapılmaz bu devirde. Adam alemin doğrucusu. Sinirim bozuldu ya..
Kardeşim konuşup durma burada git nereye şikayet edeceksen oraya konuş. Asabımı da daha fazla zorlama istersen.
@brandice5
Bu bana durup duruken yaptığın 2.gaf. Daha önce de
bilgi sahibi olmadan fikir sahibi omak diye buna denir demiştin, sesimi çıkarmadım. Başka işin yok mu senin? Git işine uğraşma benimle.
ego=1/Knowledge

brandice5

İşte klasik verecek cevap bulamayınca asabileşen insan örneği.

İyilik mi? Sen Robin Hood'musun da zenginden çalıp fakire veriyorsun?

Mr.Thinking

Alıntı yapılan: brandice5 - 03 Şubat 2021, 16:16:55İşte klasik verecek cevap bulamayınca asabileşen insan örneği.

İyilik mi? Sen Robin Hood'musun da zenginden çalıp fakire veriyorsun?

Seninle öyle bir satranç oynarım ki şaşarsın? Sen kendini kim zannediyorsun?
Bu benim asabileşmiş halim değil.
ego=1/Knowledge