Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Youtube sorusu?

Başlatan Melih1802, 05 Şubat 2021, 19:44:08

Melih1802

Youtube' da bir video ya tıkladığımız anda +1 olur mu, yoksa belli bir süre seyredilmesi gerekli midir?

OG

O video sizin hesabınıza ait değil ise
Tıklayan kişi herhangi bir hesap ile login olmuş iken tıkladı ise
tıkladığında + 1 olur.
ancak izlediği süre statistic olarak da tutulur.

diye biliyorum.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ramazan10

Kolay gelsin gelir elde etmek için soruyorsanız bazı kriterleri var.

Yakın bir zamanda yaptığım araştırmada

Yeni kanal açtığınızda en az 1000 abone, 4000 saat izlenmeye ulaştıktan sonra gelir elde edebilirsiniz. Ay sonundaki toplam izlenmeye oranla 1000 izlenme başına, kategorilerde belirlenen ücret karşılığında hesaplanıyormuş. Ortalama 4tl gibi ücretten bahsetti izlediğim video da tabi ki vergiside var . Bunlara benzer detaylı püf noktaları var. Eğitim kanallarının ücreti daha yüksek olduğu söyleniliyor. 
Videoların  uzunluğu 10 dk üzeri olması gerekiyor. Aşağıda yazı youtube 'un destek sayfasından alınma.

Yani her şey arka planda istatiksel, kazan kazan... 

Youtube yardım sayısında alıntıdır.

Etkileşim metrikleri nasıl sayılır?

YouTube'daki etkileşim metrikleri (izlenme, beğenme, beğenmeme ve abonelik sayıları), kullanıcıların bir video veya kanalla kaç kere etkileşime geçtiğini gösterir. Bu metrikler, videonuzun veya kanalınızın genel popülerlik durumunu yansıtan önemli bir ölçüm sağlayabilir.

Metriklerinizin yüksek kaliteli olduğundan ve bilgisayar programlarından değil, gerçek insanlardan geldiğinden emin olmak istiyoruz. Sistemlerimizin hangi izlenme, beğenme, beğenmeme ve aboneliklerin geçerli olduğunu belirlemesi biraz zaman alır.

Not: Videonuzun yayınlanmasından sonraki ilk birkaç saat boyunca metriklerinizin sistemimizde görünür hâle gelmesi biraz zaman alabilir.
Metriklerdeki değişim

Geçerli etkileşim etkinlikleri sayıldıktan sonra metrik sayınız daha sık güncellenmeye başlar.Bu değişimlerin sıklığı, video veya kanalın popülerlik durumuna ve izleyici sayısına göre farklılık gösterir. Etkileşim etkinliklerini sürekli olarak doğruladığımızı ve ayarladığımızı unutmayın.

Bazı video ve kanallarda metrik sayınız donmuş görünebilir veya beklediğiniz metrikleri göstermeyebilir. Metrikler; içerik üreticilere, reklamverenlere ve izleyicilere adil ve olumlu deneyimler sağlamayı sürdürmek amacıyla algoritmik olarak doğrulanır. YouTube, metrikleri doğrulamak için geçici olarak metrik sayımını yavaşlatabilir, dondurabilir veya metrik sayısını değiştirebilir. Ayrıca düşük kaliteli oynatmalar metriklere dahil edilmeyebilir.

Not: Aynı videoyu birden çok cihazdan izlemek ve aynı anda birden çok pencere ile sekmede izlemek, düşük kaliteli oynatmaya örnektir.
Ücretli reklamların izlenme sayısı

Videonuz YouTube'da reklam olarak kullanılıyorsa reklamınızın görüntülenme sayısı, videonuzun izlenme sayısına dahil edilebilir. Ücretli reklamların görüntülenmesi, izleyicilerin videoyla etkileşim kurduğunu gösterdiğinden izlenme sayısı hesaplamasına bu reklamların görüntülenme sayısı da dahil edilir.

Yayın içi (In-stream) TrueView video reklamları: Ücretli reklamların görüntülenme sayısı, şu durumlarda izlenme sayısına dahil edilir:
        11-30 saniye uzunluğundaki reklamın tamamı görüntülendiğinde
        30 saniyeden uzun bir reklamın en az 30 saniyesi görüntülendiğinde
        Reklamla etkileşime geçildiğinde
    TrueView Video Discovery reklamları: Ücretli reklamların görüntülenme sayısı, reklam tıklanır ve video oynatılmaya başlarsa izlenme sayısına dahil edilir

Melih1802

Seri Ampülle akü şarj devresi videosu çekerim  ;D

Şakası bir yana bazen biri video
gönderiyor neymiş diye tıklıyorum, teknik biri olduğum için freeenergy videoları çıkıyor, hepsi işe yaramaz, zırva benim adama faydam olsun istemiyorum. İstemesemde hanesine +1 ekleniyormu onu merak etmiştim sadece.

esensoy

Geçen bi video denk geldi,
Youtuber ın birini devlet fena öpmüş:)

Kabaca olay şöyle, genç adam kanal kuruyor,
x tarihinde ilk parası hesabına yatıyor,
Sonra işler yürüyor,
2 sene sonra şirket kuruyor,
O sırada devlet baba youtuberları incelemeye almış,
Bu arkadaşa da 2 tane vergi memuru gelmiş, hesaplarını incelemişler,
Demişler ki sen ilk ödemeni 2 sene önce almışsın,
Biz senin şirket açılışını o tarihe çekiyoruz,
Şak 2 senelik sgk vergi kdv, faizleriyle birlikte 100 binlik oldum diyordu:=)
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

fide

Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com