Katı Demir III Klorür Kullanımı

Başlatan apsis, 19 Şubat 2021, 05:31:03

apsis

Geçen PCB eritme işlemi kimyacıdan için demir3klorür alayım dedim. Ben kutu içindekini şu top top olanlardan düşündüm ama içerisindeki kristal cevher gibi. Bunu nasıl kullanabiliriz? Çözelti oranları ne olur?

İnternette bulamadım. Yarın arayıp soracağım. Bir bilen çıkar diye burada da sormak istedim."Makineye Beyin" MEKATRONİK

Sozuak

Ilık/sıcak suda yavaş yavaş çözersiniz. Az bir miktar ile deneme yapın. Örneğin 250Ml suya yavaş yavaş toplamda 100Gr fe3cl katın. Tersini yapmayın. Suya yavaş yavaş. Tabi bir de plastik kap kullanın, plastik kaşık yada karıştırmak için ne kullanacaksanız plastik olsun metal olmasın.

apsis

Aradım 1 litrelik bir suya 200 gr katmam söylendi.
@Sozuak hocam bu durumda sizin söylediğiniz miktar daha derişik bir çözelti yapıyor.

Hazır sıvı olanlarına baktım onlar da %40-60 arası olduğu yazıyordu.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

sadogan

Perhidrol ve tuzruhu daha pratik olur.

cevat1

İşlemler, havadar ortamda yapılmalı...

apsis

Alıntı yapılan: sadogan - 19 Şubat 2021, 14:30:19Perhidrol ve tuzruhu daha pratik olur.
Önceden dediğinizi kullanıyordum.
Benimkisi biraz da meraktan.
Perhidrol tuzruhunun çıkardığı gaz tehlikeli biraz.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

Sozuak

Bir yerde deneme yapıp öğreneceksiniz. Derişim fazla ise kısa sürede kart çıkar, az ise uzun sürede çıkar. Yoğun karışımı sulandırıp yoğunluğunu azaltma imkanı var. En nihayetinde bakıra doyunca karışım etkisiz hale gelecek.

POWER

Ayrıca bir defa kullandıktan sonra çözeltiyi dökmeyin.Yaptığınız çözeltinin yogunluğuna ve kart ebatına göre değişmekle birlikte 2 yada 3 sefer daha kullanabilirsiniz.
TB6BKG

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.