Cold welding

Başlatan z, 21 Şubat 2021, 16:14:35

devrecii

Çıkış 0 volta inmemeli yük varsa zaten şok bobini sayesinde inmez, boşta bekleme için ise çıkışta her zaman belli voltaj olmalı bunun için 1uf yada daha fazla polyester kapasitör kullanabilirsin. Zaten düğmeye bastığında ilk çıkışa enerji gelir daha sonra atlama olur sorun olmaz.

Sen HV üreticiyi tornaladın diye yazdım  :D 

Yuunus

@z hocam varmi gelisme kaynak makinasinda, daldin gittin androide :D

z

Gelisme var.

Artik guc altinda calisiyorum. Yalniz kaynak makinasi ile kontrol kartim arasinda yaklasik 15cm lik kablolar var ve HV atesleme ardindan islemci calismaya devam etsede aniden isinmaya basliyor. (Latchup olayi olusuyor)

Hatta bir tane MCU calismaz hale geldi. MCU uzerindeki kodu calistiriyor ama JTAG interface'i uctu.

Daha once bahsetmistim Makinanin sekonder hatti GND'ye cok yakin. HV atlamasi oldugunda sebekeye ve JTAG cihazimi GND sine bir sekilde yuksek voltaj palsi ulasip sapittiriyor.

Neyse bu cozulebilecek bir sorun yuzdum yuzdum kuyruguna geldim.

Insallah bir seyleri patlatmadan projem sonuclanir. Amin.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Yuunus

@z hocam izoleli degilmi devre(primer ile seconder) niye bozuluyo mcu

z

Kullndigim HV oyle cirkef ki. Hem voltaji cok yuksek hem frekansi cok yuksek hem de orjinal tasarim buna cok uygun degil.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.