Isı sensörü için termal dolgu malzemesi

Başlatan ACM, 24 Şubat 2021, 01:20:52

ACM

26 Şubat 2021, 14:57:24 #30 Son düzenlenme: 26 Şubat 2021, 15:58:05 ACM
  Z hocam pcb ye monte et , ince giysi giydir diyorsunuz , çok iyi fikir. Kendim için olsa dediğiniz gibi yaparım ama bu projeyi satmayı planlıyorum , devamlı yer değiştiren el altında  olacak sensör , sabit değil yani. Böyle olunca albenisi düşer , bir kılıfa koymamış diye düşünür ,gıda için kullanıldığında çekinebilir insanlar.
  Pcb ye monte ederek kılıfın içine monte edebilirim giydirme yapmadan , montajı pratik olur. Teşekkürler.

 Digiman hocam fiyatı kendim için sormadım , hepimizde bilelim kaç paraymış belki ilerde lazım olursa , dursun kenarda.

z

Kalip yapildigina epoxy dokum sonucunda sorunsuz urun elde edersin.

Ince giysi giydirmeyeceksin. Avometrenin probu gibi bir sey olacak. Probun arkasindan kablosu cikacak onunden de sensorun siyah kismi. Ortalikta metal namina bir sey gorunmeyecek. Aslinda PCBye bile gerek kalmayabilir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ACM

  Prob ile düştü jeton. Epoxyide siyah yaparsak tam olur daaa , gıda işi düşündürüyor. Birde malzeme 100 derecelerde çözünmez ama koku bırakabilir tarifinizle. Artı , sensörü kablo rekoruyla yada benzeri elemanla monte ederken kılıf yararlı olur. Kılıfcılarda kazansın meseleside var.

   Kıt aklıma destek olup çözümler üretiyorsunuz ya , birkez daha teşekkürler Z hocam.

muhendisbey

Alıntı yapılan: digiman - 26 Şubat 2021, 04:18:56yanlislik olmasin benim ornek izlasyon icin jel kivaminda bir urun muhtemelen
Yerine sıvı conta da kullanılabilir. Silikon mastik kıvamında ancak termal dayanımı yüksek. Fiyatları da çok fazla değil ağzını kapatacaksan ideal bir malzeme. Yanmalı motorlarda motor gövdesi ile motor kapağının arasında sızdırmazlık olması için kullanılıyor normalde. 18B20 bu sıcaklığın yanından geçemez.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

z

Bahsettigin sicaklik 90 derece civarindadir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ACM

26 Şubat 2021, 18:27:47 #35 Son düzenlenme: 26 Şubat 2021, 23:53:15 ACM
Alıntı yapılan: muhendisbey - 26 Şubat 2021, 17:12:43Yerine sıvı conta da kullanılabilir. Silikon mastik kıvamında ancak termal dayanımı yüksek. Fiyatları da çok fazla değil ağzını kapatacaksan ideal bir malzeme. Yanmalı motorlarda motor gövdesi ile motor kapağının arasında sızdırmazlık olması için kullanılıyor normalde. 18B20 bu sıcaklığın yanından geçemez.

  Diğer sensörlerle birlikte  deneme amaçlı 1 tanede kırmızı 404 sıvı contayla yapmıştım.Kılıfın içerisine contayı sıktım , sensörü dibine kadar iteleyip sıkıştırdımdı , donmasını bekledim.. Bugün kontrol ettim algılama süper , algılama kılıfta boşta duran sensörler ile aynı muhendisbey hocam. Birde grafit tozuyla epoxy karıştırarak deneyeceğim son olarak , dahada benden bu kadar.

100 dereceyi buluyor Z hocam


 

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.