Mplab x yeni dosya oluşturma hatası

Başlatan yunuss, 25 Şubat 2021, 01:38:26

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Kılıç - 06 Mart 2021, 07:38:33Hiç Java kurulmamışsa kendisi kurup  kullanıyor güzelce çalışıyor. (Sanırım)
Yok öyle değil.
Javayı kaldırıp yeniden kurdum gene olmadı.
Java kendi içinde zaten gömülü geliyor.
Java olmasa tek bir satır dahi derleyemezsiniz.
Java tabanlı çalışır MPLAB

Ayrıca belirtmeliyimki Harmony 2 sorunsuz çalışıyor.

Tagli

Python da mı yüklemek gerekiyor acaba? Harmony hiç kullanmadığım için daha önce karşıma çıkmadı böyle bir durum.
Gökçe Tağlıoğlu

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Tagli - 06 Mart 2021, 21:58:24Python da mı yüklemek gerekiyor acaba? Harmony hiç kullanmadığım için daha önce karşıma çıkmadı böyle bir durum.
Sanırım Javanın bir altyapısı Pythonla ilgili değil.
Komut seti gibi bişey anladım.

Çalışan makinada ne java nede python kurulu.
Ama hiç problemsiz çalışıyor.

yunuss

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 05 Mart 2021, 14:01:48Benim daha başka bir problemim war.
MPLAB X 5.45 ve Harmony 3 kurmaya çalıştım.
Başka bir bilgisayarda da yüklediler.

Launch butonuna tıklayınca..
Bir süre sonra şu hata ile çıkıyor.

Daha Başka bir bilgisayarda biraderime söyledim kurdu.
Ayrıntılarada girmedi üstelik.
Bilgisayarında javada kurulu değil.
Onda sıkıntısız çalıştı.
Ne yaptıysam bende çalıştıramadım.

Çözümünü bilen warmı.?

çalışan pc ile sorunlu pc arasında ne fark var acaba. ben buradan yola çıkarak c/kullanıcı/ klasöründeki hesap adının türkçe karakter olmasını tespit ettim. bu yüzdende mplab x düzgün yüklenemedi. so

eğer oluşturduğunuz PROJE dosyasınnın dizin yolunda türkçe karakter yada boşluk kullanılmışsa mplab x programları hata veriyor.

örneğin D:\dos\emc dosya\yazılım.X dizin yolunda  "emc dosya" klasörünün adının "emc-dosya" yapılması gerekiyor.

bilgisayarımı açıp önce MPLAB X sonra  Harmony diye aratın. Çıkan dosyaların dizin yollarında yukarıdaki gibi karakter kullanımı olmasın.

ayrıca proje dizin yolunda da aynısı geçerli

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: yunuss - 12 Mart 2021, 15:16:22çalışan pc ile sorunlu pc arasında ne fark var acaba. ben buradan yola çıkarak c/kullanıcı/ klasöründeki hesap adının türkçe karakter olmasını tespit ettim. bu yüzdende mplab x düzgün yüklenemedi. so

eğer oluşturduğunuz PROJE dosyasınnın dizin yolunda türkçe karakter yada boşluk kullanılmışsa mplab x programları hata veriyor.

örneğin D:\dos\emc dosya\yazılım.X dizin yolunda  "emc dosya" klasörünün adının "emc-dosya" yapılması gerekiyor.

bilgisayarımı açıp önce MPLAB X sonra  Harmony diye aratın. Çıkan dosyaların dizin yollarında yukarıdaki gibi karakter kullanımı olmasın.

ayrıca proje dizin yolunda da aynısı geçerli

MPLAB X IDE V5.45 in üzerine Harmony 2 yi kurmakta çözüm buldum.
"Harmony 3 sadece ingilizce Windows 10 larda çalışıyor" sonucu çıktı.
Dosya yollarında türkçe karakter kullanmamaya özen gösterdiğim halde türkçede çalışmadı.
Harmony 3 ün yeni versiyonunda düzeltirler umarım.