Izoopropil alkol önerisi

Başlatan ahmetbudak, 28 Şubat 2021, 17:03:44

ahmetbudak

Herkese iyi çalışmalar ve sağlıklı günler dilerim. Uzun zaman önce aldığım izopropil alkol bitti yenisi almak istiyorum fakat internette yaptığım aramalarda 1lt için istenen fiyat 27tl ile 90 tl arasında ve hepsinde de %99.9 saflıkta olduğu bilgisi var.
Son zamanlarda İPA alıp memnun kalan varsa alışveriş linkini bildirirseniz memnun olurum. Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

ilyas KAYA

Kimyasepetim.com dan aldım. Biraz geçte olsa gönderdiler. Pcb temizliğinde kullanıyorum öyle selülozik tiner kadar etkili değil ama gayet iyi.
Dediğiniz gibi 27 tl ye almıştım

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

z

5 Lt lik bidonda alirsan litre fiyati bir hayli dusmesi lazim.

5 Lt lik bidonlari kesfedinceye kadar her defasinda 1lt lik aseton ve tinere zamaninda bayagi para verdim.

https://www.n11.com/arama?q=5+Lt+izopropil+alkol&pg=2
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Sozuak

Ucuzu da aynı. Biz Ankara'da kimyevi madde satanlardan alıyoruz. Elektronik malzeme satanlarda  bariz pahalı. Ucuzunu alın.

Bir şey daha anlatayım. Aracım için yağ kaçağından dolayı sürekli N11 de bir firmadan yağ alıyordum. Yağ kaçağı işini hallettim doldurmak için son kez alayım dedim 42 TL. Sonra aynı firmanın web sitesi olduğunu ve oradan da satış yaptığını gördüm 38 TL.
Kendi sitelerinden adetli alınca toplamda N11'e göre 15-20 TL kadar ucuza geldi.

Aklınızda olsun hemen buluyorsunuz diye o malzemeyi N11 yada Trendyol gibi sitelerden almayın, satıcının web sitesi olabilir ve oradan komisyonsuz daha ucuza alabilirsiniz. Bazen de direkt arayıp konuşunca web sitelerindeki fiyatları güncellemediklerinden daha ucuza alma imkanınız da oluyor.

M_B

Alıntı yapılan: z - 01 Mart 2021, 12:27:34Ahaa nisadir da satiyorlar.

https://www.soldex.com.tr/urunler/21
Hocam nasıl birşeydir tavsiye edermisiniz. Yararlı birşeymi dir.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: z - 01 Mart 2021, 12:27:34Ahaa nisadir da satiyorlar.

https://www.soldex.com.tr/urunler/21
niye şaşırdınız hocam özdisan bile satıyor.
Kullanıyorumda.
Sabun kalıbı kadar war her biri.
Ben ufak sandım 2 adet istediydim.

5 sene yeter her birisi.

M_B

@]M.Salim GÜLLÜCE hocam memnun musunuz iş goruyor mu. (kullandığınıza gore memnunsunuz)
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: M_B - 01 Mart 2021, 17:55:06Hocam nasıl birşeydir tavsiye edermisiniz. Yararlı birşeymi dir.
Daha ziyade kalaycılar kullanır.
Kalayın çok parlak ve ince tabaka haline getirilmesinin ilacı.

Katı bir madde (Tuz) tabii öğüterek kullanırlar.
Yandığında çok hoşuma giden bir kokusu wardir.

Havya (Eskiden keve vardı ) ucu temizleme işinde çook eskilere dayanan bir yardımcıdır.

Bunun gaz ocağında () ısıtılanıda vardı ama resmini bulamadım.

z

Sasirdim cunku bir kac sene once lazim oldugunda bulamamistim.

ilyas KAYA

Korona virüs temizleme de kullanıliyormus. Dumanı zehirli dikkat etmek lazım.

Sozuak

Eskiden soba, kazan tamiri yapanlar bizim pasta  şeklinde kullandığımız gibi tenekeleri lehimlemekte yardımcı olarak ta kullanırlardı. Bazı sporcuların doping olarak kullandıkları da rivayet edilir!

ahmetbudak

Alıntı yapılan: Sozuak - 01 Mart 2021, 20:59:45Eskiden soba, kazan tamiri yapanlar bizim pasta  şeklinde kullandığımız gibi tenekeleri lehimlemekte yardımcı olarak ta kullanırlardı. Bazı sporcuların doping olarak kullandıkları da rivayet edilir!
Hocam "kı..na nişadır sürülmüş gibi koşmak" deyimi (eskiler bilir) doping etkisinden dolayı söylenmiştir belki. :)