Izoopropil alkol önerisi

Başlatan ahmetbudak, 28 Şubat 2021, 17:03:44

ACM

Lehim pastasına daldırıp ucu temizliyordum ama ucta pastadan sıvı ve kalıntı kalıyor , onuda süngere değdirerek çıkartıyorum fakat biraz kararma oluyor üstelik sünger koku yapıyor.

Nişadırda bu surunlar oluyormu ? Ucu dokunduğumuzda eriyormu hemen nişadır ? Alalımmı bizde ?

Gitti 30 tl.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: ACM - 02 Mart 2021, 00:07:16Lehim pastasına daldırıp ucu temizliyordum ama ucta pastadan sıvı ve kalıntı kalıyor , onuda süngere değdirerek çıkartıyorum fakat biraz kararma oluyor üstelik sünger koku yapıyor.

Nişadırda bu surunlar oluyormu ? Ucu dokunduğumuzda eriyormu hemen nişadır ? Alalımmı bizde ?

Gitti 30 tl.

Uzun zamandır hiç sunger kullanmadım.
Top şeklindeki çelik bulaşık teli kullanıyorum. Icine sokup çıkarınca havyanin ucu pırıl pırıl oluyor.
Zincir marketlerde çok da ucuza satılıyor.

yas

Alıntı yapılan: ACM - 02 Mart 2021, 00:07:16...onuda süngere değdirerek çıkartıyorum fakat biraz kararma oluyor üstelik sünger koku yapıyor...

Hocam her sünger olmuyor hatırlatayım dedim. Ofset süngeri diye tabir edilen sünger cinsiden olmalı ve mutlaka nemli olmalı.

TABS

Süngerde bir yere kadar ama kesin çözüm değil. Havya ucunu sürekli nişadir ile temizliyordum sonra sünger aldım inçeçik bir şey, ıslatıyorsunuz şişiyor, havya ucunu temizlemek için hep ıslak veya nemli olması lazım iyide kışın 3-4 günde bir yazın da hemen hergün kurumasın diye çiçek gibi sulamaya başlayınca vazgeçip tekrar nişadıra döndüm.

ACM

Bir arkadaş kokusunun güzel olduğunu yazmış , ona özendim , lehim duman kokusunu bastırır belki. Validenin çemkirmesini azaltsa yeter (mümkün değil kesemezsin)