STM32 UART İle Sıralı Veri Alma

Başlatan Pink Floyd, 02 Mart 2021, 22:38:16

Pink Floyd

Merhabalar, ben batarya yönetim sistemi yapmaya çalışıyorum ve bunu master-slave kartlar şeklinde yapacağım. Bu kartların birbirileriyle Uart ile haberleştirmek istiyorum. her mikroişlemci birbirine uart ile bağlı olacak ve verileri birbirileri üzerinden biriktirip ana karta gönderecekler. ama kartlar arasında uart ile sıralı veri gönderme olayını çözemedim. Yani sıcaklık gerilim vs gibi veriler sıralı gitsin istiyorum ama acemiyim bu konuda pek çözüm üretemedim. bana yardımcı olabilir misiniz?

Erol YILMAZ

Modbus çözüm olabilir.

Anakart: Modbus Master olarak sorgular..
Diğerleri de cevap verir.

EMP_Otto

Modbus olmasa bile RS485 gibi arayüz ile yapman ortamdaki gürültüden daha az etkilenmeni ve daha uzun mesafede haberleşmeni sağlayacaktır.
Bu işler zordur,özveri ister...

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.