Tıkaç için dolgu malzemesi

Başlatan ACM, 06 Mart 2021, 13:10:45

z

RTV20 piyasada en yaygin bulunan silikon malzemesidir ve cok yumusaktir.

Ne sattigini bilen isin teknigine sahip distributor firmalarla yazisirsaniz cok yuksek sertlikte silikon malzemeler bulabilirsiniz.

Shore A40 degerinde silikon, abarti olacak ama nerede ise otomobil lastigi kivaminda silikon nesneler uretmenize imkan tanir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ACM

Sayın hocalarım  kloroform , RTV2 40 shore (bundan cevap bekliyorum , burda 50 shorede var ) , Poliüretan (sıvı plastik) , sıvı membren ve tapa  siparişlerini veriyorum , pla var. Birde lateks var ama yumaşak gibi , kararsızım , sıvı kauçuğu hiç yazmayayım ama kafamda var. Artık bunlarla birşeyler yaparım , yapamazsam zaten anlarsınız kulak çınlamasından :) , son çare tapayı kullanırım artık.

Tapa varken diğerleriyle uğraşmamdaki ana amacım dolgu malzemelerini tanımak ve kullanımını öğrenmenin çok işime yarayacağını düşünüyorum.

Sonucu mutlaka yazarım , formu daha fazla meşgul etmeyeyim , cevaplayan arkadaşlara gönülden teşekkür ederim , kolay gelsin.

ACM

RTV2 40 shore ile yaptığım tapa

Sanki bu silikonu tapa için imal etmişler ama  kalıp için kullanıyorlar gibi. Sertlik kurşun kalem silgisi sertliğini andırıyor. Darbeleyerek dayanımını test edemiyorum , bu yaptığımı kullanıyorum ,zedelenirse yenisini yapmaya vaktim yok ama ilk fırsatta test edip sonucu yazarım.

Tapayı kendi yapma çabam olumlu oldu zira hazır tapaların içerisinden hortum geçirmek uğraştırıcı olacaktı , şimdi ise kalıbın içersine hortumdan 1mm küçük bir boru monte edeceğim , ortası hortum geçecek biçimde olacak.Üstelik farklı delikler için farklı tapalar aramak zorunda kalmayacağım.

Cevap yazan arkadaşlara gönülden teşekkür ederim , hedefe ulaştık sayelerinde.