Webroot (antivirus) veya bir başkası için öneri

Başlatan OG, 18 Mart 2021, 17:59:11

OG

Webroot internete açık PC'yi korumada yeterlimidir.
Ucuz oduğu için webroot'u sordum, başka öneriye de açığım.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

sadogan

Trend Micro maximum security kulanıyorum , fiyatı çok uygun 3 kullanıcı 10- 15 tl arasında n11 gibi yerlerde satılıyor.
1 yıl sonunda uzatmanız gerektiğinde fiyatı yükseliyor. O nedenle süre bittiğinde yeniden satın almanız gerek.
Tavsiye ederim.

MC_Skywalker

PC evde kullanıyor ve çok önemli veri tutmuyorsanız herhangi bir antivirüs ile devam edebilirsiniz. Önemli veri barındıryorsa McAfee enterprise tarzı bir ürün kullanmanız tavsiye ederim. 

Son zamanlarda Comodo ismini duyuyorum ücretsiz sürümü var denene bilir. Ben Windows 7 makinede McAfee kullanıyorum. Ubuntu makinede hiçbbir av kullanmıyorumm.

engerex

Garanti Bankası'nın "Paran garantide" adlı bir sigorta tarzı hizmeti var. ~200 TL. Bu hizmet ile internet işleminde şifreniz çalınırsa vs. banka karşılıyor. İyi güzel hoş. Bunun dışında bu hizmeti kullananlara Kaspersky Total Security lisansı ücretsiz veriyor. 5 kullanıcı PC/tablet/telefonda kullanabiliyorsun. Hediye edilen güvenlik yazılımının fiyatı sigortanın ~ 2 katı.

OG

Cevaplar güzel ama, cevap geç geldiği için ESET'e bayıldık mecburen, çünkü işyeri pc'leri idi korktum, bekleyemedim.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: OG - 19 Mart 2021, 20:10:08Cevaplar güzel ama, cevap geç geldiği için ESET'e bayıldık mecburen, çünkü işyeri pc'leri idi korktum, bekleyemedim.
Eset iyi güzelde son versiyonları biraz kök söktürüyor. ::)
Bilgisayarı açtıktan sonra 15 dakka git gez öyle gel.
Bilgisayarı esir alıp tarama yapıyo her defasında.
Eski versiyonunda yeni dosyalara yada işlenecek dosyalara bakardı.
illallah ettim yaw. :'(
Kullandığım ürün bu..

engerex

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 20 Mart 2021, 18:09:57Eset iyi güzelde son versiyonları biraz kök söktürüyor. ::)
Bilgisayarı açtıktan sonra 15 dakka git gez öyle gel.
Bilgisayarı esir alıp tarama yapıyo her defasında.
Eski versiyonunda yeni dosyalara yada işlenecek dosyalara bakardı.
illallah ettim yaw. :'(
Kullandığım ürün bu..

Bunun mutlaka ayarı vardır. En azından "başlangıçta taramayı iptal et" gibi.

diot

Trend micro maximum security. Etkil ve uygun fiyatlı. Senelerdir kullanırım . Atladığı bir virüs olmadı.

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: engerex - 20 Mart 2021, 19:44:22Bunun mutlaka ayarı vardır. En azından "başlangıçta taramayı iptal et" gibi.
Maaleszef yok.
Menüyü hallaç pamuğu yaptım.

ta3as

Alıntı yapılan: M.Salim GÜLLÜCE - 21 Mart 2021, 00:44:38Maaleszef yok.
Menüyü hallaç pamuğu yaptım.
TOOLS menüsünden MORE TOOLS'u seçin. SCHEDULER'e gidin.
Galiba istediğiniz bu menüde.
Selamlar