Manyetik Röle

Başlatan PICaso, 30 Mart 2021, 08:27:26

PICaso

Kullanacağım ortamda elektrik bağlantısı yok.

Mıknatıs yaklaştığında çıkış verecek bir kontağa ihtiyacım var.

Bu çıkıştan akım taşınacağı için Reed Röle işimi görmez .

Bu türden bir malzeme kullanan var mıdır?

ilyas KAYA

Elektrik yok ise akim nasıl oluyor  :)

PICaso

Paralel bir voltaj almam yasak!!!

ilyas KAYA

Paralel almayın Reed roleden sinyal alın kaynakta role çektirin.
Sonuçta bu cihaza 2 kablo geliyor. Yüksek akim taşımak yerine sinyal kablosu taşıyın.
Ayrıca bir çok role yüksek güçlü mıknatıs ile çektiriliyor. Baskısı mekanizması üstte olan roleler ile deneyebilirsin

Sozuak

20 -30A lık reed röleler var.
Ne sıklıkla anahtarlama yapılacak, yük endüktif mi ! Akım ne, gerilim (kontaklar açıkken açık devre gerilimi) ne ! Forumda soru soran devlet sırrı gibi saklıyor. :) Biraz teknik düşünün gerekli bilgileri verin ki mantıklı cevaplar alabilin.

power20

Belki gerçekten devlet sırrıdır. Saklanması gerekiyor? Sakata gelmeyelim.

PICaso

Alıntı yapılan: Sozuak - 30 Mart 2021, 10:59:3920 -30A lık reed röleler var.
Ne sıklıkla anahtarlama yapılacak, yük endüktif mi ! Akım ne, gerilim (kontaklar açıkken açık devre gerilimi) ne ! Forumda soru soran devlet sırrı gibi saklıyor. :) Biraz teknik düşünün gerekli bilgileri verin ki mantıklı cevaplar alabilin.
Hocam benim elimde ki bilgiler de bu kadar.

mufitsozen

Alıntı yapılan: PICaso - 30 Mart 2021, 13:57:48Hocam benim elimde ki bilgiler de bu kadar.

Sayin @PICaso, benim nacizane tavsiyem, musteri babanizin oglu da olsa, bu sekilde, ucu acik, belirsiz kriterleri olan islere girmeyin.

Nakit sikisikligindan illa da bu isi almam lazim derseniz, ya time+material+markup ya da projenin basarili sayilmasi icin gerekli 'acceptance test'lerini yazili ve tercihan noterden tasdikli olarak aliniz.

Aptalca bir soru yoktur ve hiç kimse soru sormayı bırakana kadar aptal olmaz.

power20

İş konusunda babanizin oğlu için daha dikkatli olunuz. Hatta babaniz için de dikkat ediniz. Mümkünse hiç bir akrabayla iş yapmayin, mangal yapin

PICaso

Alıntı yapılan: mufitsozen - 30 Mart 2021, 14:49:02Sayin @PICaso, benim nacizane tavsiyem, musteri babanizin oglu da olsa, bu sekilde, ucu acik, belirsiz kriterleri olan islere girmeyin.

Nakit sikisikligindan illa da bu isi almam lazim derseniz, ya time+material+markup ya da projenin basarili sayilmasi icin gerekli 'acceptance test'lerini yazili ve tercihan noterden tasdikli olarak aliniz.

Teşekkür ederim önerileriniz için.

Bu tip malzeme hazır olarak bulabilir miyim niyetindeyim, üretmek değil.

serkan_48

İlla manyetik olmasi gerekmiyor ise limit switch kullanın. Hareket eden nesne ne ise dokununca size kontak verir. O konaklama istediğinizi yaptırın.

Saygılarımla ben Serkan www.iklimlendirmesogutma.com