Ölçü Aleti Tavsiye

Başlatan smyomekatronik, 01 Nisan 2021, 20:14:00

smyomekatronik

Arkadaşlar merhaba;

Emektar Hung Chang DM-302 ölçü aletimin yanına, bir tane daha ölçü aleti almak istiyorum. Ev ortamında kullanılacak max. min. özelliği olan, ucuz, en az 4000 count, bir ölçü aleti tavsiyeniz var mıdır?. Araştırmalarım sonucunda tavsiye edilen ölçü aleti UNI-T UT 139C(6000 Count) 395 TL , Çin menşeli alternatif ürünler arasında ZOYI ZT-303(19999 Count) 276 TL ölçü aleti var.

Şimdi hepsiburada indirim tanımladı Unı-T Ut61D  ölçü aleti için 385 TL ye geliyor.

z

Olcu aletinde en onemli konu komutator kalitesi.

Biraz paraya kiyip marka almaya calisin.

Ove ove bitirilemeyen Cin mali markalardan aldim cok kisa sure icinde komutator problemi yasatti. Son 3 yil icinde 2 tanesini cope attim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

smyomekatronik

Alıntı yapılan: z - 01 Nisan 2021, 21:08:43Olcu aletinde en onemli konu komutator kalitesi.

Biraz paraya kiyip marka almaya calisin.

Ove ove bitirilemeyen Cin mali markalardan aldim cok kisa sure icinde komutator problemi yasatti. Son 3 yil icinde 2 tanesini cope attim.

Ozaman UNI-T UT 139C mi Unı-T Ut61D  hangisini alayım?.

Erol YILMAZ

z

Ivir zivir olcen (kapasitor, direnc, frekans, voltaj, akim vs vs) olcu aletleri cazip gorunse de cihaz bir bozuldumu tum ozellikler cop oluyur. Ustelik komutatoru de karmasik.

Fazla ivir ziviri olmayan bir nispeten ucuz bir fluke, bir tane de tamamlayici LCR metre dusunebilirsin.

Yuunus

komutator olayi icin degilde, sirf su omaj kademesinde yada diode kademesinde 300v a yanlislikla baglayip da bozulmamasi hepsine deger, bu koruma olmasaydi simdiye kadar 20 olcu aleti bozmustum heralde.

z

Bu hatayi hepimiz yapiyoruzdur. Anlik bir dalginlik.

Ucuz olcu aletleri bu durumda bir daha ayar tutmuyor.

Fluke da sik sik omaj kademesinde 12v vs voltaj olcmeye calistigim oldu. Neyseki su ana kadar hic hasar gormedi.

Okan AKÇA

Mastech MY-68 Digital Ölçü Aleti
Yıllardır kullanıyorum. Buzzer kademesinde 220 verdim ohm kademesindede 220v verdim. Sıkıntısız kullanıyorum

smyomekatronik

Evde hobi işleri için fluke fazla gelmez mi?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: smyomekatronik - 02 Nisan 2021, 06:25:11Evde hobi işleri için fluke fazla gelmez mi?

Hobi var, hobicik var şimdi...

smyomekatronik

Alıntı yapılan: OG - 02 Nisan 2021, 07:18:59hoby için burada saydıkların da fazla değil mi.

Hocam iki tane özellik yazmışım, 4000 count ve max min , bu özellikler benim mevcut ölçü aletinde eksikliğini yaşadığım özellikler.

Alıntı yapılan: Erol YILMAZ - 02 Nisan 2021, 07:24:13Hobi var, hobicik var şimdi...

Fluke için birşey demiyorum, bakımcılık zamanında çok kullandım, çok kaliteli ve sağlam cihaz.Fiyatları benim yaptığım işler için çok pahalı, 2000 TL ye yakın para vermek israf olur. Gönderdiğiniz linkteki ölçü aletinin fiyatı uygun fakat akım ölçme yok.

ilyas KAYA

Unit ler çok sıkıntılı. En babasını aldım onda bile komutator sorunu var. Birde buzzer konumu için 4 hareket yapmak gerekiyor. Direnç konumuna al, 3 kere select e bas.

Benim 20 sene önce aldığım ve 18 sene çok rahat kullandığım taiwan malını bidaha bulamadım. Hem otomatik kademeliydi.

smyomekatronik

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 02 Nisan 2021, 09:29:18Unit ler çok sıkıntılı. En babasını aldım onda bile komutator sorunu var. Birde buzzer konumu için 4 hareket yapmak gerekiyor. Direnç konumuna al, 3 kere select e bas.

Benim 20 sene önce aldığım ve 18 sene çok rahat kullandığım taiwan malını bidaha bulamadım. Hem otomatik kademeliydi.

Mevcut ölçü aleti hung chang ,babam bana 12 yaşındayken verdi, 26 senedir kullanıyorum. Çok kaliteli bi ölçü aleti. İnternette Unit den fazla bi şikayet okumadım.