Led projector - Seslendirme sisteminde vinilti.

Başlatan z, 02 Nisan 2021, 19:12:40

z

Calisma masamin civarini ucuz diye led projectorle aydinlatiyorum. (Oldukca iri bahce aydinlatilmasi icin dusunulmus 25w diye hatirladigim armaturlerden)

PC nin ses cikisini amplifikatore baglayarak muzik isini hallettim.

Armatur calismazken seslendirme sisteminde hic sorun yok fakat armatur calistiginda korkunc bir vinilti duyuluyor.

Cozumu icin vakit harcamak istemiyorum. Basina gelip sorunu kokten cozen varmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

sebep, bol gürültü üreten adi led driver'lar
çözüm?
bildiğiniz şeyler.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Bahse konu problemle yasamaya alismisken biraz once seytan durttu ve tavana yakin bir yere monte ettigim projektoru sokup icini actim.

Amacim led surucunun elektronik devresinde sebeke dogrultucusunun cikisindaki elko degerini buyutmekti.

Ancak elektronik devreyi silikona gommusler. Fakat biraz zorlayinca silikoun parca parca ayrildigini gordum. Tam kapasitor ekleyecektim devreyi calistirayim dedim. Oda nesi viniltidan eser yoktu.

Projektoru toplayip geri yerine taktim. Gene vinlama basladi. Sokup masaya koyuyorum vinlama duruyor.

Sonra metal govdeye dokundugumda vinlama oldugunu dokunmadigimda vinlamanin kesildigini farkettim. Duvara monte ederken metal vidalar kullandigimdan projektor govdesi zayifta olsa topraklamayi bina duvarindan aliyor ve vinlama yapiyordu. Govdeyi sebeke topragina baglayinca vinlama artiyordu.

Cozum simdilik projektoru masada bir yere koymak oldu. Vinlama artik yok.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com