Esp32 ve veri alma yöntemi

Başlatan fide, 04 Nisan 2021, 18:45:33

fide

04 Nisan 2021, 18:45:33 Son düzenlenme: 04 Nisan 2021, 21:11:39 fide
Esp32 üzerine micropython kurup belli bir adresten veri okumaya çalıştım. Rahat bir şekilde veriyi okudu. Esp32yi websocket ile sunucu olarak çlıştırdım. İstek yapınca bu da çalıştı. Buraya kadar da sıkıntı yok. Ama birşey farkettim. Esp32 sunucu olarak ayarlandığıda başka iş yapamıyor. Sadece ağı dinliyor. İstek gelince cevap veriyor.

Sıkıntı burada başlıyor.
Esp32 ye bağlı bir (yada 2) sensör ve 2 röle olacak.
Esp32 belirli aralıklarla sensörü okuyup ana makineye yazacak. Buraya kadar herşey normal ama istenen bir anda ana makine esp32 üzerindeki röleyi nasıl kontrol edebilir?
Çünkü iletişim kurmak için istek başlatmak zorunda.
Ya sürekli ana makineyi sorgulayacak yada  sensör verisi yazma dönüşünde yeni durum bilgisi var mı bakacak. Ama sensör sık aralıklarla okunmazsa rölenin açıp kapanması gecikebilir.
Micropython websocket ile deneme yaptım. En kısa sürede kodları buraya yazmaya çalışırım.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.