Uzaktan Kumandalı Merkezi Kilit Sistemi _ Bugün Ne Sökelim? -144-

Başlatan elekTRofizikci, 04 Nisan 2021, 22:44:14

elekTRofizikci

Hazırlayan:  elekTRofizikci
Merhaba arkadaşlar. Bu bölümde arkadaşın aracından çıkan ve bozulan bir merkezi kilit sistemini inceliyor olacağız. Cihazın kumandası ve kendisini parçaladık. İçerideki parçaların ne işe yaradığını anlatmaya çalıştım. 8 bit değişik bir marka Mikrodenetleyici, akım kuvvetlendirici (ULN 2003 AN) , uzaktan kumanda sinyali kod çözücü entegreleri, 7805 regülatörü ve 6 tane röle başı çeken devre elemanları idi. Hurdaları bile bir ganimet sayılır. Biraz daha konuya hakim olsam kendim de yapabileceğimi gözlemledim. Sökmenin en güzel yanlarından biri de bu zaten... Bir sonraki videoda da tamir videosu olacak. Belki tamir edemem ama bazı ölçümler ve kontroller yapacağız eldeki imkanlarla.
İlgilenenlere iyi seyirler.
04/04/2021
https://youtu.be/V3cBKz63ttw
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.