Değişik Bir Rotary Encoder Arayışı

Başlatan kimlenbu, 07 Nisan 2021, 17:42:29

kimlenbu

Selamlar, eski bir telsizden söktüğüm ALPS 421C yazılarının olduğu bir rotary encoder var. Arkadaşlar şaftını kırmışlar, muadil bir parça arıyorum.

Yalnız bir acayip çalışıyor, ortak ucu buldum, ortak uç ve A ucundan ölçüm yaptığımda saat yönündeyken pulse üretiyor. Ortak uç ve B ucundan ölçüm yaptığımda saat yönünün tersinde pulse veriyor. Ortak uç + buton ucundan ölçüm yaptığımda basıldığında buton gibi çalışıyor. Ara adımlar için çok çok yavaş döndürmeyi denedim gene aynı. A ucu sadece saat yönünde, B ucu ise sadece saat yönünün tersinde pulse üretiyor.

Daha önce böyle bir şey görmediğimden nasıl arayacağımı da bilmiyorum. Nasıl bir rotary encoderdir bu ?ozi486

Merhabalar,

Telsizin marka ve modeli ile hangi düğme olduğunu yazarsanız belki nasıl bulabileceğiniz konusunda yardımcı olabilirim. Muhtemelen piyasada yoktur. Kolay gelsin.

necati

skype  necatichina

kimlenbu

Alıntı yapılan: necati - 07 Nisan 2021, 19:48:45wind direction
bu renkler nedir


telefonuna google translate kurarsan %99 çevirir

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.