Laptop lcd floresan değişimi sonrası alt taraf parlak üst taraf karanlık oldu

Başlatan bocek, 02 Mayıs 2021, 01:26:12

bocek

Selamlar
Toshiba marka eski bir laptopta görüntü geliyor ancak arka aydınlatma olmadığı için karanlık görünüyordu.
Önce inverterdan şüphelenip onu değiştirdim ama onda değilmiş sorun.
Sorunun ekran floresanıdan kaynaklandığı anlaşıldı.
Değiştirdim floresanı ancak bu sefer de alt taraf parlak, üste doğru kararan (tam kararma değil ama parlaklığın azalması şeklinde) olmaya başladı.
Nedeni ne olabilir? Daha önce bu sorunu yaşayan oldu mu?
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Sozuak

Ekran kodu nedir ?  Birden fazla tüp olması lazım hepsini eşdeğer yeni ile değiştirdiniz mi yoksa biri eski yeni karıştırdınız mı? Eğer değişim için arka yapıyı komple dağıttıysanız toplarken hizalamada sorun yapmışsınızdır ama 2 tane tüp olması durumunda böyle sonuç olmaması lazım.


bocek

@Sozuak 1 tane floresan vardı zaten altta, onu değiştirdim. Arkayı komple dağıtmadım ama dediğiniz gibi hizalama sorunu olabilir.
@Yuunus LED aydınlatmayı düşündüm zaten bunu düzeltemezsem onu deneyeceğim. Teşekkürler.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.