L6235 BLDC Driver ile 6 MOSFETi Nasıl Kontrol Edebilirim

Başlatan berkay_91, 04 Mayıs 2021, 00:15:53

berkay_91

Merhaba 10 amperlik bir BLDC driver yapmaya çalışıyorum, L6235'in çıkış akımı düşük olduğu için çıkış bacaklarına 6 adet MOSFET yada 3 adet Half Bridge MOSFET entegresi (BTS7960) bağlamak istiyorum, fakat bu entegrenin (L6235) sadece 3 adet çıkışı var nasıl bağlamam gerekiyor? BLDC motor kontrolü için bu entegreyi kullanma amacım içerisinde "Hall Effect Sensor Decoding" biriminin olması.

apsis

Bu tek başına bir motor sürücü entegresidir. Haricen mosfet felan bağlayamazsın. Bunun için ayrık bir şekilde mosfet sürücülü bir devre tasarlayıp komutasyonu mcu üzerinden yapıp motoru sürmelisin.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

berkay_91

sanırım MC33035 kullanabilirim 6 adet çıkışı ve hall sensor decoding özelliği var, Türkiye de bulabileceğim buna benzer bir BLDC sürücü entegresi önerebilir misiniz?

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

L6235 cikislarina 3 tane IR2104 bagladiginda 6 MOS kullanabilirsin.

Ekstradan gecis gecikmesi olusur ona da razi olacaksin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

yedurgun

Merhaba. Texas ın DRV8353 sürücüsünü kullanabilirsiniz. 3 adet sürüş modu var. "1xPWM Mode" da hall sensörleri de entegreye bağlayarak tek bir PWM ve yön ile 6 adet çıkışı sürüyor. Çıkışlara MOSFET bağlayarak istediğiniz gibi BLDC motoru sürebilirsiniz.

Burada entegrenin modları var.

Burada da bağlantı şekli var.