Buvatlarda birbirine burulmus iletkenlere takilan plastik izoleli sikma vidasi

Başlatan z, 12 Mayıs 2021, 20:19:28

z

Buvatlarda birbirine burulmus iletkenlere takilan plastik izoleli sikma vidasini piyasada (internette) ne diye arayacagim? Adi nedir?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

z

Alıntı yapılan: ilyas KAYA - 12 Mayıs 2021, 20:52:36Vidalı buat klamensi

https://urun.n11.com/klemens/nexo-vidali-buat-klemensi-zeytin-klemens-10adet-P414950653

Evet bu.

Linkte olcu secmem isteniyor. Bu olcu ile ne kastediliyor? ic cap mi oluyor?

Pardon aşağıda açıklaması varmış.

fide

Bunlar daha güzel. Vidalı olduğu için büyük boy alıp daha ince kablolar için de kullanılabilir.

Elektrikçide 10 tanesi 5tl gibi fiyatı vardı.

https://www.hepsiburada.com/ars-seffaf-buat-klemensi-no-4-100-adet-p-HBV00000C8VNO
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

z

Bu yasaklar mahvetti. İternet haricinde alışveriş yapamıyoruz. Evde bir kaç prizin yerini değiştiriyorum. Eski prizi söküp çıkarttığımda ardında kalan buvat kutusunda ek yapıp prizi başka bir yere koydum. Ek yaptığım buvata uyduruktan bir kapak kapatıp üstünü de çimento ile kapattım.

Telleri ek yerinde pense ile çok sıkı burdum ama bu duvar sıvanıp seramikle kaplanacak. İyi bir iş yapmadığımın farkındayım. Şimdiden suçluluk duyuyorum.

Burulu iletenleri lehimlemeye çalıştım ama havyalarımın hiçbirinin gücü yetmedi.

Betonla kapattığım buvatın ağzını açıp ek yerine bu klensten takıp takmamakta kararsızım.

z

Bazen kabloları yanlışlıkla kısa devre ettiğimizde ya da kapasitörü boşalttığımızda bakır kabloların ucu eriyip küre halini alıyor ve birbirine kaynıyor.

Benzer işlemi bu tür eklerde kontrollü ve her defasında başarılı şekilde yapabilsem muhteşem olur.

asma

Merhaba
Boad içi veya pek çok bağlantı türünde sökülüp takıla bilir klemens türünü tercih ederim.
Benzerleri içinde en iyi bulduğum wago 221 serisidir.
Endüstriyel ortamda bir kaç yıldır sorunsuz kullanıyoruz. AC ve DC de kullanıyoruz. DC denemeler 1-2A i geçmiyor. AC de motor dahil çok çeşitli güçlere başarılı oldu.
Tavsiye ederim.

Sozuak

Buat geçişini kapatırsanız ileride bağlantı sorunu olursa çok uğraştırır. Buat içinde kılavuzla hat çekilebilecek şekilde boru koymadığınız için suçluluk duymayın da :)

ipek

hocam konunuzu dağıtmadan ekliyevereyim,kısa devreden yuvarlak top olma olayını,Philips bir cihaz aldım hurda'dan sadece trafo bozuk itina ile fiber kağıt separetörleri kaldırdım ısı termiğini bulup onardım,bu arada trafodan muhtelif uçlar topak gibi pürüzsüzce birleştirilmiş,lehim yada punta değiller,mükemmel bakır topları,zamanında araştırdım hiç veriye ulaşamamıştım..

Yuunus

Alıntı yapılan: z - 12 Mayıs 2021, 21:45:14Bazen kabloları yanlışlıkla kısa devre ettiğimizde ya da kapasitörü boşalttığımızda bakır kabloların ucu eriyip küre halini alıyor ve birbirine kaynıyor.

Benzer işlemi bu tür eklerde kontrollü ve her defasında başarılı şekilde yapabilsem muhteşem olur.

...amac ne?, eger temas direncini dusurmek ise birkac turda iki iletkeni  sarmal hale getirmek yeterli direnci sagliyor zaten.

Andromeda

.. iyi bir şekilde burulduğu zaman ayrılması için bir neden olmaması gerekir.. vidalı buat klemenside hem sıkılığı destekler hemde yalıtım sağlar.. ikiden fazla telin nasıl burulduğu ile ilgili bir video vardı youtube da..
bağlantı yeri kapatılacaksa koordinatları not etmekte fayda var..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

triyak

klemenslere hiç bulaşmayın, kabloları uzunca soyup birbirleriyle burup bantlayın. sakınan göze çöp batar demişler  :)

Andromeda

" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"