asus laptopum pili çıkarınca çalıştı - pilsiz çalışabilir miyim ?

Başlatan magnetron, 15 Mayıs 2021, 18:55:16

magnetron

merhaba forum,

asus laptopum açmıyordu pili çıkarınca hayata döndü - açtı

pili temin edene kadar pilsiz çalıştırsam sorun olur mu ?

teşekkür

muhendisbey

Elektrik kesintisine dikkat ederseniz problem olmaz. Bazı laptoplar bataryası olmadan yüksek performansta çalışmazlar, yavaş çalışabilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Tagli

Benim DELL bazen adaptörün içindeki ID çipiyle iletişim kuramıyor ve çakma/muadil adaptör kullandığımı sanıyor. Bu durumda hem pili şarj etmiyor, hem de düşük performans ile çalışıyor.
Gökçe Tağlıoğlu

muhendisbey

Alıntı yapılan: Tagli - 16 Mayıs 2021, 03:14:31Benim DELL bazen adaptörün içindeki ID çipiyle iletişim kuramıyor ve çakma/muadil adaptör kullandığımı sanıyor. Bu durumda hem pili şarj etmiyor, hem de düşük performans ile çalışıyor.
Dell'lerde böyle bir sıkıntı var. Hatta sıkıntının bir büyüğü de şu: Dell'in şarj soketi ile lenovonun şarj soketi aynı ve data hattı gerilimleri farklı. Lenovo için üretilmiş bir adaptör DELL'e takınca maalesef laptop kullanılmaz hale gelebiliyor ya da tamir gerektiriyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.