Sterio

Başlatan z, 24 Mayıs 2021, 11:00:40

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Kılıç - 24 Mayıs 2021, 18:18:042 hoparlör ile bu kadar harikulade olabilmesi zor gibi.

Acaba hoparlör sayısı sadece 2 tane midir? TV'nin yanlarında 2 arkasında ayrıca 2 tane hoparlör olabilir. Oda içinde harici hoparlör var mıydı?

Cok nadir de olsa bazen bende yaşıyorum bu durumu. Sanırım mesafe algı veya şartlar tam da olması gereken yada bir ses var ise ona odaklanmisken bu durun oluşuyor.

THX ses sisteminde bunu hep yaşıyorsunuz biyerde test etme şansım olmuştu.
Tabi fiyatları çok yüksek.
Defalarca nereden geldi o dediğim olmuştu. Hanım kizmasa alacaktım da izin alamadım 🤣🤣

z

LG televizyonumu 2 yil kullandim fakat bugune kadar tanik olmadigim bir deneyimdi dunku olay. Fakat odanin akustigi o iki senekinden farkli.
Daha onceleri salonda izlerken evdeki insaat calismalarindan dolayi TV yi bodrum katina indirdim. Salon ve bodrum zaten alt alta. Akustik ortam cok fazla degismedi. Eskiden TV'ye 4 m mesafeden izliyordum, simdi  2 metreden.

TV alirken hediye olarak TV altina incecik yatay hoparlor sutunu (kirisi) vermislerdi ve o surekli olarak aktifdi. Dedigim gibi bu TV yi 2 yil boyunca izledim hic bu etkiyi yasamamistim.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Tagli

Peki @MC_Skywalker 'ın linkini verdiği gibi üst seviye oyuncu kulaklıklarında sadece 2 tane mi hoparlör var yoksa o kulağa gelen her bir yuvarlağın içine + veya x şeklinde 3-4 tane mi hoparlör sığdırıyorlar?
Gökçe Tağlıoğlu

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Tagli - 24 Mayıs 2021, 18:31:26Peki @MC_Skywalker 'ın linkini verdiği gibi üst seviye oyuncu kulaklıklarında sadece 2 tane mi hoparlör var yoksa o kulağa gelen her bir yuvarlağın içine + veya x şeklinde 3-4 tane mi hoparlör sığdırıyorlar?

Ikiside var. Kimsi 2 hoparlör ile kimisi gerçekten küçük küçük hoparlör yerleştirerek yapıyor.

Ben steelseries kablosuz kulaklık kullanıyorum ve Windows un dolby atmos lisansını satın aldım. (40 tl idi. )
Normal stereo kulaklık 7.1 deneyimi yaşıyorum ve gayet de başarılı.

Özellikle oyunlarda sesin nereden geldiğini çok rahat ayiriyorsunuz. Filmlerde dahi 7.1 ses alabiliyor hatta youtuber larin sıradan çektiği videolarda dahi konuşulan yeri anlıyorsunuz. 40 tl gayette uygun bir fiyat