18 Eylül 2021, 19:43:19

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME


FREERTOS ile Uart

Başlatan SErenG, 03 Haziran 2021, 02:31:50

SErenG

İyi akşamlar. STM32 de daha yeniyim. Programın uart ile çakışmaması lazım. FREERTOS diye bir şey buldum. Tam olarak anlamadım ama programa task veriliyormuş. Ben bunu kullanarak FREERTOS ile uart haberleşmesini yapabilir miyim? Veya farklı bir metot var mıdır? Ana programda kesinti olmaması önemli.

mr.engineer

Daha yeniyseniz, FreeRTOS kullanmayın. UART kullanmak için FreeRTOS kullanmanıza gerek yok.

volkanunal

Alıntı yapılan: SErenG - 03 Haziran 2021, 02:31:50İyi akşamlar. STM32 de daha yeniyim. Programın uart ile çakışmaması lazım. FREERTOS diye bir şey buldum. Tam olarak anlamadım ama programa task veriliyormuş. Ben bunu kullanarak FREERTOS ile uart haberleşmesini yapabilir miyim? Veya farklı bir metot var mıdır? Ana programda kesinti olmaması önemli.

Uart Interruptlarını kullanabilirsiniz, stm32 uart şu imzaya sahip uart callbackleri mevcut.


void HAL_UART_RxCpltCallback(UART_HandleTypeDef *huart)

{
//Kullanacağınız uart kanalını buraya girebilirsiniz.

}

 

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.