GDT ferit ham maddesi? ve Seçimi

Başlatan ismail kaya, 13 Haziran 2021, 21:35:56

ismail kaya

Gate sürücü transformatörü olarak birkaç ferit toroid denedim fakat çıkış sinyali bozuluyor. Aşağıdaki ürünün faklı boyutlarını CAT6 kablo ile denedim hepsi CF139 hammaddesi. Kullandığınız ve verim adlığınız GDT linkini paylaşabilir misiniz?
CF139

Erol YILMAZ

ismail kaya

Toroid'in yapıldığı maddenin önemi yoksa elimdekilerle niye olmuyor. Örnek Yurt dışı forum sitelerinde yapıldığı materyaller T35,77,5000 vb. Olmazsa farklı materyaller içerikli toroid sipariş verip deneyeceğim.

Erol YILMAZ

Kolay yerden başlayalım...
Primer endüktansınız nedir ?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

ismail kaya

LCR Metrem yeni geldi kusura bakmayın. 1,830mH primer endüktansı.

Erol YILMAZ

Alıntı yapılan: ismail kaya - 15 Haziran 2021, 18:03:43LCR Metrem yeni geldi kusura bakmayın. 1,830mH primer endüktansı.

Gate Driver için şematiğiniz nasıldır ?

ismail kaya

LENTRAK Gate Driver Bu ürünün çıkışına bağladım GDT çıkışını skopla gözlemledim.

ismail kaya

Kullandığım toroid nüveler:

Toroid-1
Toroid-2
Toroid-3
Hepsi de çıkış sinyalini bozuyor, başka tavsiye edebileceğiniz toroid nüve var mı acaba?

Erol YILMAZ

Sekonder tarafına 220 Ohm gibi paralel bir direnç bağlayarak skop görüntüsü paylaşır mısın?

devrecii

Tam uygun nüveler bunlar, osiloskop görüntüsüne bakıldığında  ya enduktans gereğinden çok çok fazla ya da çıkışta kısa devre var mosget geti kısa devre.

Kaç sarım sardın bunlar büyük nüveler ündüktası fazla olur.

ismail kaya

devrecii

O zaman başka problem aramalısın  mosfetlerde sorun olabilir, driver ic sorun olabilir.

Dreiver ic çıkışını hem pozitif yönden hemde negetif yönde doğru çıkış veriyor mu direnç bağlayıp konrtol edebilirsin.

Mosfetleri çıkarıp GS yerine  10nf kapasitör bağlayıp osilokopta bakabirisin .