26 Temmuz 2021, 09:37:26

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


Power-down mode uyandırma

Başlatan merve damar, 14 Haziran 2021, 19:16:38

merve damar

Merhabalar, nuvotonun MS51Ba9ae işlemcisini kullanıyorum. belirli bir süre sonra power-down moduna giriyor. Pin interrupt ile uyandırabiliyorum. Uart interrupt ile de uyandırmam gerekiyor. ama uartla uyanmayı desteklemiyor. Bunun için ne yapabilirim sizce?
https://www.nuvoton.com/export/resource-files/TRM_MS51_8KBFlash_Series_EN_Rev1.03.pdfyas

Uyandırma yapabildiğin pin ile uart rx pini birleştirmek yeterli olur. Yada uyandırma yaptığınız pini yazılımsal olarak serial input olarak kullanın. Kesme geldiğinde hem uyanır hemde pini dinler.

merve damar

Uart pini hem rx hem tx olarak kullanılıyor, pin interrupt olan pinle birleştirmek sıkıntı olur mu

yas

interrupt almak için kullanacağın pin zaten input olarak atanacağından sorun olmaz. Her ihtimale karşı istersen düşük değerli bir direnç ile birleştir (örneğin 1k gibi)

merve damar


Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.