16f877a ile devrede ilginc bir durum

Başlatan Atima, 14 Haziran 2021, 22:36:14

Atima

16f877a ile sensor ciktisina gore (hareket sensoru) led yakip sonduruyorum fakat jumper kabloya elimle temas edince ya da elimi yaklastirinca duzgun calisiyor onun disinda led yanmiyor sebebi ne olabilir .

mehmet

Olan olmuştur,
olacak olan da olmuştur.
Olacak bir şey yoktur.
---------------------------------------------
http://www.mehmetbilgi.net.tr

Atima

breadboarda kurduğum devre tamamıyla aynısıdır.

sensörden gelen bilgilere göre ve pinlerin high olmasına göre lcd ye renk yazdırıyorum. fakat b7 pinine elim yaklaşında veya temas edince istediğim gibi düzgün çalışıyor, aksi taktirde çalışmıyor. pinin voltajını ölçmek istediğimde ise multimetremin problarını değdiriyorum, değdikleri zamanda düzgün çalışıyor ve ölçümde sorun olmuyor.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

sifirzero

Fuses ayarlarini tam yapmalisin. Kullanmadigin fuses ayarlarini kapali tutarmisin
sifirzero.blogspot.com [email]sifirrzero@gmail.com[/email] iman hem nurdur hem kuvvettir

Atima

Alıntı yapılan: sifirzero - 15 Haziran 2021, 04:15:45Fuses ayarlarini tam yapmalisin. Kullanmadigin fuses ayarlarini kapali tutarmisin
Evet onlarida denicem bugun insallah duzelir..

sinus

Güç kaynağı ile ilgili olabilir.

Smps güç kaynağı ile beslenen düzgün toprak almayan devrelerde kristallerin düzgün çalışmaması, işlemcinin belirsiz zamanlarda kesme yapması gibi sorunlar olabilir.

Atima

güç kaynağı olarak ardunio 5v dan alıyorum.

yas

Alıntı yapılan: sifirzero - 15 Haziran 2021, 04:15:45Fuses ayarlarini tam yapmalisin. Kullanmadigin fuses ayarlarini kapali tutarmisin

"Brown Out Reset" (BOR) kapattığınızda düzelecektir.

Atima

Herkese tesekkur ederim #fuses ayarlarini tam yapip groundlari birlestirdim sorun cozuldu.

avp1

Tecrube olarak soyluyorum mclr pini 10k kullanmayin 4.7k kullanin bu 10k yuzunden cok sorun yadadim