220 v cakmaklik donusturucu

Başlatan okay57, 21 Haziran 2021, 12:40:20

okay57

Arabamda ki oto süpürgesini evde kullanabilmek icin uygun fiyatta bir donusturucu tavsiye eder misiniz? Bulduklarım 250 lira 10A'lik 3  4A lik donusturucu az mi gelir

mg1980

Dönüştürücü derken soketleri mi kastediyorsunuz, yoksa 220v,dan 12v,a dönüştürücü mü.. Sadece soket ise oto parça ve hurdacılarında bulunur.. 220v,dan 12v ise dediğiniz güçte bir adaptöre çakmak yeri soketi takın..Adaptör yoksa eski bilgisayar güç kaynağı da gayet güzel olur.. 250 TL fazla gibi..

muhendisbey

250TL?
12V 10A SMPS almalısınız ki taş çatlasa 150TL. Alırken sadece metal kutu değil plastik kutulu alın ki 220V kısmı açıkta kalıp yaralanmalara neden olmasın.
Süpürgenin güç tüketimi üzerindeki bir etikette ya da kutu üzerinde yazması gerekli. Çakmaklık 10A diye illa 10A almanıza gerek yok. Eğer güç olarak yazmışsa atıyorum 60W ya da 60 Watt, 60/12=5A. Aşım toleransı, adaptör kalitesizliği gibi faktörleri düşünerek 7A almalısınız.

Aradığınız şey otomobil için olan süpürgeyi evde kullanmak doğru muyum? Yani tam tersi arabada 220V'luk süpürge kullanmak gibi bir düşünceniz yok değil mi? Onun adı invertör. Akü düşmanı olur, arabanın elektriksel hattına zarar verebilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Kabil ATICI

Arkadaşlar güzel önerilerde bulunmuşlar. TV veya lamba çalıştırabilir, ama bu cihazlar ac motor sürmek için uygun olmayabilir. Alacağınız cihaza dikkat edin.
ambar7

okay57

Alıntı yapılan: muhendisbey - 21 Haziran 2021, 15:16:57250TL?
12V 10A SMPS almalısınız ki taş çatlasa 150TL. Alırken sadece metal kutu değil plastik kutulu alın ki 220V kısmı açıkta kalıp yaralanmalara neden olmasın.
Süpürgenin güç tüketimi üzerindeki bir etikette ya da kutu üzerinde yazması gerekli. Çakmaklık 10A diye illa 10A almanıza gerek yok. Eğer güç olarak yazmışsa atıyorum 60W ya da 60 Watt, 60/12=5A. Aşım toleransı, adaptör kalitesizliği gibi faktörleri düşünerek 7A almalısınız.

Aradığınız şey otomobil için olan süpürgeyi evde kullanmak doğru muyum? Yani tam tersi arabada 220V'luk süpürge kullanmak gibi bir düşünceniz yok değil mi? Onun adı invertör. Akü düşmanı olur, arabanın elektriksel hattına zarar verebilir.
supurgeyi evde kullanmak istiyorum

okay57

Bilgiler icin cok tesekkur ederim

okay57