Mifare Kartlarda KeyA ve KeyB değiştirme

Başlatan Mucit23, 27 Haziran 2021, 19:00:49

Mucit23

Selamlar

Mifare Kartlarda KeyA ve KeyB'yi değiştirip kendime özel bir şifre ile giriş yapmak istiyorum. Amacım 1. Sektörde bazı string veriler saklamak. Fakat öncesinde kartın ilgili sektörünü şifrelemem lazım. Bilindiği üzere bu kartların defaut keyA ve KeyB değerleri 0xFF den oluşuyor. Her Sektörün Son bloğu Sector Trailerden oluşuyor. Sektördeki tüm blokları kullanabilmek için ilk önce buraya giriş yapmak lazım anladığım kadarıyla.

Ben burada Access Bitlerini nasıl değiştireceğimi anlayamadım. Doğrudan keyleri değiştirmek yeterli olmuyor. Bir tane kartı boşa çıkardım.

MrDarK

Hocam selamlar, access bitlerini programlarken dikkat etmek gerek. Okuyup üstüne yazarsanız veya geçersiz yetki mesajı ile programlarsanız birdaha o bloğa erişemezsiniz. Tavsiyem bu access rights alanını hazırlayan programlar var onlar ile o alanı oluşturup sonrasında a ve b anahtarını katara ekleyip cümleyi tamamlayın.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Mucit23

Hocam Default key ile Sector Trailer e giriş yaptıktan sonra key ve access bitleri değiştirip tekrar yazmak mı gerekiyor? Bu kısmı anlamadım.

Keyi anladım. Oradaki KeyA ve KeyB in ayrılmış olan 6 byte'ı istediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Fakat yetki kısmı için Access bitleri düzgün ayarlamak istiyoruz.

Bunun için hangi yazılımı önerirsiniz?

Cihazlar ile hem yazma hemde okuma yapmam gerekiyor. Sadece KeyA kullanmam yeterli sanırım. Bütün kartlarda ilgili Sektör Trailere bir kere yazma yapmak gerekiyor sanırım.

Default key ile oku. Sektöre giriş yap. Daha sonra aynı sektör Trailere KeyA KeyB ve Access bitler ile yazma yap.

Sıralama bu şekilde olmalı anladığım kadarıyla.

ahuramazda

Access bitleri kartlar üretilirken hepsinde standart değerdeler. Mifare kartların datasheetinde yazıyor access bitlerin standart değerleri. Aynı değerleri sadece keyleri değiştirerek halletmiştim ben.

marecrisium

http://calc.gmss.ru/Mifare1k/

Bu siteyi kullanarak istediğin ayarları oluşturup ilgili sector trailer'e yazabilirsin.