Kirici/matkap enduvisini soktum komurler sorun cikartti.

Başlatan z, 28 Haziran 2021, 18:48:07

z

Ustalar BIG POWER Z1A2-26SRE marka model kirici/matkapla calisirken alet kirma islemini yapmaz olmus.
Zaten bu makinelerin icini merak ettigimden (https://www.picproje.org/index.php/topic,79450.msg609305.html#msg609305)
makineyi actim, mekanizma ile birlikte enduvi de yerinden cikti ve komurlerden kurtuldu.

Enduviyi geri yerine takabilmem icin komurlerin yerlerinden uzaklasip yuvalarina gomulmesi lazim. Fakat komurler cok derinde oldugu icin onlari yuvalarina itemiyorum.

Bu konuda tecrubesi olan var mi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Sormamla cozumu bulmam bir oldu. Komurleri iten helezonik yaylarin komurleri iten bacagini yuvadan cikarinca komurler de yuvalarina girdi.
Sorun halloldu.

tunayk

Peki sizi cihazı açmaya iten asıl sorun neymiş, çözüm ne oldu  :)

z

Makine ile calisirlarken birden kirmamaya baslamis ve kirici uc sikismis. Mekineden cikmiyor.

Makineyi acinca motorun ucunda pistonlu bir duzenek gordum. Mekanizmada gresden daha akiskan yag vardi. Sanirim ozel bir yag, ben gres ilave edip kapadim. Sorun cozulmedi. Uc da hala sikisik durumda. Yuvasindan cikmiyor.

Dedigim gibi tamir etmekten ziyade  mekanizmayi merak ediyordum, tamirciye verecekler zaten.