26 Temmuz 2021, 10:43:13

Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME


80 yaş üstü biontech aşı..?

Başlatan Andromeda, 02 Temmuz 2021, 17:17:28

Andromeda

Bildiğim kadarı ile 80 yaş üstü biontech aşı  Türkiyede yapılmadı veya 3. doz için yeni başladı..sadece Avrupa ülkelerinde biontech yapıldı..
bu aşı yaşlılar için güvenli mi..Avrupada ölümler olduğunu duymuştum..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

erhanmete

elektronikle ilgili mesleki bir siteden, bu konu ile ilgili aldığın bilgiye güvenebilecek misin ?

Kılıç

Ölümlerin aşıdan değil de yaşlılığa bağlı sebeplerden olduğu ileri sürülüyor.

auto-reverse recording

Andromeda

Alıntı yapılan: erhanmete - 02 Temmuz 2021, 17:39:21elektronikle ilgili mesleki bir siteden, bu konu ile ilgili aldığın bilgiye güvenebilecek misin ?
Tabiki buradan aldığım bilgiye göre hareket etmeyeceğim..
bildiğim kadarı ile bu konuda bir açıklama yapılmadı resmi makamlar tarafından..açıklasada ne kadar güvenilir tartışmalı..sonuçda kendimiz karar vereceğiz..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

erhanmete

babam 55 üstü, bugün 3. doz aşısını oldu.(biontech)
bir problem olmadığını söylüyor.

Kılıç

02 Temmuz 2021, 18:33:41 #5 Son düzenlenme: 02 Temmuz 2021, 18:38:38 Kılıç
Bir yakınım 74 yaş. Uzun zaman aşıya karşı idi. Sonra aşı olan bir arkadaşıyla görüşmüş. Zaten öleceğiz filan demiş. Arkadaşı ölümün şekli mühim, çok acı çekiyorlar deyince ikna oldu. Aşı yaptırdı.

İnsanlar güvenmek, inanmak istiyor ama bu aşılar bizim çocukluğumuzda öğretilenler gibi değil. Bilinmezlik kısmı var.

Olanlar ciddi bir problem bildirmiyor. Koruyuculuğu da fazla. Hastaneye yatışı neredeyse %100 önlüyor.

Uzun vadede yan etki, saç dökülmesi, bunama, uyku hastalığı yapar mı bilinmez. Kağıt imzalanıyor suç sizde artık :)

Çernobil etkisiyle 30 yıl sonra bir köyde uyku hastalığı görülmeye başlanmış. Acaba bunda ne olur?

 Devlet aşı yapılmasını ister. Sorunları çözmek kolay oluyor

Az önce radyoda çıkan bir konuşmacı, şüpheli yaklaşımın ücretsiz olmasından kaynaklı olduğunu iddia etti. Belki doğrudur. En azından 100TL olması lazımdı. Hatta türleri olsun, isteyen 1000liralık kuvvetli olandan yaptırsın. 

 
auto-reverse recording

fractal

onemli olan takva ne ilim ne bilim ne aşı .az zamanda cennete gitmek icin calış uzun yaşamak icin değil.atomu parcalasan ne olacak .1000 yıl yasasan ne oalcak..tek hedef cennet icin 50- yıl icin sıkın dısi...
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

a.zorba

Alıntı yapılan: fractal - 02 Temmuz 2021, 20:03:01onemli olan takva ne ilim ne bilim ne aşı .az zamanda cennete gitmek icin calış uzun yaşamak icin değil.atomu parcalasan ne olacak .1000 yıl yasasan ne oalcak..tek hedef cennet icin 50- yıl icin sıkın dısi...
meşhur bir sözdür.
" Hiç ölmeyecekmiş gibi dünyaya , yarın ölecekmiş gibi de ahirete çalış " derler.
İçinizdeki düşmanlık yakıp yıkmayı hoşgörüyorsa yerine koyacağınız sistemin özgürlük olacağını mı düşünüyorsunuz?

elektronik

Birkaç yıldır felaketler üst üste geliyor küresel ısınma depremler hastalıklar pandemi kazasız belasız bi öleydik hayırlısıyla tez zamanda  :D .


Banada aşı sırası geldi gitmedim bakalım nereye kadar kaçabilecem yerli aşıyı bekliyorum, çipli aşıya karşıyım :)


Kılıç

Çaktırmadan aşı olmayanlara ceza geliyor. Haberlere bakılırsa aşı olmayan binaya giremez gibi durumlar. Plaza girişinde güvenlik bu işe de bakabilir.

İlk zamanlar ateş ölçülüyordu. Şimdi HES kodu  soruluyor.
auto-reverse recording

Yuunus

gecenlerde koctas a gittim, onceleri kapida asker gibi bekliyordu guvenlik, ille ates olcecem diye, simdi kimse yok herkes salmis, heralde onlarda sikildi, hersey olacagina varir gibisinden :D

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.