21 Eylül 2021, 02:31:20

Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H


Can Bus Veriler Geriden Geliyor

Başlatan izturk, 05 Temmuz 2021, 17:24:05

izturk

Merhaba arkadaşlar,

STM32F105 ve STM32F103 arasında can bus haberleşmesi yapmaya çalışıyorum. Filtreleri ayarladım veriler gelip gidiyor.

32F103 den 105 e veri gönderdiğimde problem yok. Ama 105 den 103 e veri gönder dediğimde verinin gitmesi için 3 defa yazmam gerekiyor.
Daha doğrusu data registerlarına 1 yazdım gönder dedim, 2 yazdım gönder dedim, 3 yazdım gönder deyince 1 gidiyor. Tekrar gönder dersem 2 gidiyor. Tekrar gönderince 3 gidiyor.

Bi yerde 2 mesaj bekliyor.

Böyle bir yığın falan mı var acaba. Sıradan verileri yollayan.

Tagli

İki işlemci, iki bilinmeyen. Sorunun hangisinde olduğundan emin olmak lazım öncelikle. Hatta bir lojik analizör ile bak. Acaba gerçekten göndericide mi bekliyor veriler, yoksa hatta basılıyor ama alıcı tarafında bir yerde mi takılıyor ondan emin ol.
Gökçe Tağlıoğlu

izturk

Alıcıda bekliyormuş hocam yakaladım.

Canbus hakkında çok bilgim yok. Ayarları bi örnekten kopyalamıştım. RxM diye bir mesaj kutusu tanımlanmış. Onun içinde bekliyormuş. Tam anlamamakla birlikte şimdilik işim halloldu.

Teşekkürler.

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.