Yaş ile gelen yakını görememe sorunsalı

Başlatan umberto, 07 Temmuz 2021, 13:29:15

LukeSkywalker

Sayın @z geçmiş olsun.
Ben de iki gözümden katarakt ameliyatı olmuş birisi olarak sizi çok iyi anlıyorum şu anda. İnsan yeniden doğmuş gibi oluyor. Ayrıca ilerleyen zamanlarda tekrar görüntüde bir puslanma olursa yag lazer ile kısa sürede tekrardan çözülüyor, endişelenmeyin başınıza gelirse.

Sozuak

Beyin cerrahisi alanında medikal sektörde çok çalıştığım ve çok vakaya girdiğim için söyle diyeyim. Beyin tümörleri bazen yavaşça gelişip görme yeteneğinizde azar azar kayba yolaçabiliyor. Özellikle görme siniri üzerine baskı yapan tümörlerde gördüğüm iki tipten biri böyle diğeri ise çok hızlı ilerleyen tip tümör. her ikisinde de  neredeyse bir anda görme yetinizde kayıp ta ortaya çıkabiliyor.
Her türlü tedbirli ve bilinçli olmakta fayda var. Bu tümörlerde en kötü durum, sinire yapılan baskı neticesinde özellikle uzun dönemde oluşan yavaşça yaşa bağlı sanılan görme kayıplarında sinirde kalıcı hasar oluşabiliyor. Bu da tümör temizlense bile görme yetiniz asla düzelmiyor (gözünüz mükemmel durumda olsa bile).
Zamanında sabahtan akşama kadar sürekli ameliyathanelerde olduğum için(tıbbi cihaz kullanım desteği veriyordum) hergün bir beyin tümörü belirtisi bende oluyordu ama göz ile Allahtan şikayetim olmadı. Bir elektronik tutkunu için hele bu minyatürizasyon çağında görme kaybı ölüm demek gibi birşey.

umberto

Bülent Hocam

Tekrar çok geçmiş olsun. Katarak ameliyatı tecrübenizi bizimle detaylı olarak paylaştığınız için de ayrıca teşekkür ederim. Diğer gözünüz için de sağlıklı bir şekilde operasyonu tamamlamanızı ve kısa sürede net görüşe kavuşmanızı dilerim.

z

Alıntı yapılan: diot - 18 Ağustos 2021, 16:23:26@z öncelikle geçmiş olsun ve ameliyatınızı hangi metotla yaptılar öğrenebilirmiyiz.

Birazdan diger gozume de operasyon  yapilacak.

Yontemin adi FAKO imis.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

z

Evet bu da bitti.

Yakin gozlugu icin 1 ay beklemem gerekeceknis.

Simdilik Cin mali okuma gozlukleri ile idare etmen onerildi.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.