Yaş ile gelen yakını görememe sorunsalı

Başlatan umberto, 07 Temmuz 2021, 10:29:15

LukeSkywalker

Benimki yaşa bağlı katarakt değildi. Göz içi bağışıklık sistemi ile ilgili bir hastalık sonucunda katarakt meydana geldi gözlerimde. Bu sebeple operasyon geçirdim. Doktorum hastalığımın duayeni bir profesör. Çok odaklı merceklerin bana uygun olmadığını söyledi ve uzağa ayarlı mercek kullandı. Yakın için gözlük kullanıyorum. İlk başlarda bir alışma süreci oluyor. Şu anda bilgisayarda vs. problem yok.

Sozuak

Herkese geçmiş olsun. En azından görüyor olmakta büyük bir nimet hele hele bizler için.

engerex

Yeni onaylanan bir damla var. İncelemek gerekli.

İnsanlar yaşlandıkça gözde bulunan lens yaşlılığa bağlı bazı reaksiyonlar sebebiyle sertleşiyor ve böylece gözün fokal odağı değişebiliyor.

FDA kurumu presbiyopi damlasını onayladı

Presbiyopi ( yaşlılığa bağlı görme kaybı ) denilen durum aslında yaşlılığa bağlı fizyolojik bir olay olmakla birlikte yaşlılıkta gözlük kullanım gereksinimini de oluşturuyor.

Vuity adlı yeni ilaçta ''Pilocarpin'' etken maddesi bulunuyor ve bu madde pupil olarak adlandırılan göz bebeğinde myozis yani daralma yapıyor böylece lensin yakına odaklanması mümkün oluyor ve görüş keskinliği artıyor.

Geliştirilen ilaç yaşları 40 ila 55 arasında değişen presbiyopisi olan 750 insan üzerine Faz 3 deneylerinde test edildi ve kişilerin görme keskinlikleri değerlendirildi.

Ayrıca Bkz."Mikro plastiklerin hücreler üzerindeki etkileri incelendi"
Deneyler sonucunda hiçbir insanda ciddi yan tesir görülmemekle birlikte geliştirilen damlanın uzak mesafede etkili olmadığını yalnız yakın ve orta görüşte etkili olduğunu ekleyelim.


https://www.donanimhaber.com/fda-kurumu-presbiyopi-damlasini-onayladi--142874

Haberin kaynakları :

https://newatlas.com/medical/vuity-presbyopia-eye-drops/?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

https://news.abbvie.com/news/press-releases/vuity-pilocarpine-hci-ophthalmic-solution-125-first-and-only-fda-approved-eye-drop-to-treat-age-related-blurry-near-vision-presbyopia-is-now-available.htm?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

engerex