Seri Olarak Haberleşen RFID Kart Okuyucu

Başlatan Mucit23, 26 Temmuz 2021, 23:56:46

Mucit23

Selamlar

Resimdeki gibi RFID Mifare Kart Okuyucu arıyorum. Bu kart okuyucular USB üzerinden PC ile haberleşecek şekilde çalışıyor sanırım.

Aliexpress de Buna benzer okuyucuların hem usb hemde RS232 destekli olanlarını gördüm. Ben mikroişlemci ile bu cihaz üzerinde Mifare Kartta Sektörel yazma ve okuma işlemleri yapmak istiyorum. Dolayısıyla RS232 tabanlı bir sistem arıyorum.

5-6 Adet lazım. Kendim yaparım ama vakit harcamak istemiyorum. Türkiyede buna benzer cihazların RS232 ile çalışanlarını bulabilirmiyiz? 

erdcan

Bilindik saticilarda vardı hocam bundan. Seri port üzerinden gönderdiğiniz komutların keya keyb, veri oka veri yazma işlemi yapılmasına izin veriyor mu bilmiyorum. Bilgisayar tarafında bu iş için yazılmış framework var mı onu araştırın bence. Mfrc 522 kullanarak rfid karta veri okuma yazma şifreleme işlemi yapıyoruz o olsa daha pratik ilerlersiniz diye düşünüyorum.

istek61

https://www.acs.com.hk/en/products/121/acr122s-serial-nfc-reader/

bu bizim mağazada kullandığımız cihaz.
rs232 de destekliyor ama ne nasıl oluyor bilmiyorum.

ben bunu php ile birleştirebilirmiyim diye araştırmıştım ama iç açıcı bir kaynak bulamamıştım
Meraklı Acemi

Mucit23

Resimdeki gibi bitmiş hazır bir ürün arıyorum. Modül olarak kullanacak olsam zaten kendim yaparım. Bilgisayarla işim yok eğer aldığım ürünün bir kullanma kılavuzu var ise o kılavuz üzerinden Karta yazma okuma yapmayı isterim. Türkiyede Bulabilmem lazım  :)

Okan AKÇA

isbitek Mfp-400 diye arama yapabilirsin

Mucit23

Alıntı yapılan: Okan AKÇA - 27 Temmuz 2021, 07:45:47isbitek Mfp-400 diye arama yapabilirsin

Malesef bu ürün de sadece USB destekliyor. Emin olmak için firmayı arayıp teyit ettim.

ErsinErce

FMY

Mekatronik