Raspberry pi GPIOlarını klavye tuşları gibi nasıl kullanabiliriz?

Başlatan ElektroGer, 27 Temmuz 2021, 21:02:40

ElektroGer

Merhaba değerli arkadaşlar,

Bir projede yardımınıza ihtiyacım oldu. Bir simülasyon projesi için raspberry pi kullanmam gerekiyor. Raspberry üzerinde rasbian işletim sistemi bulunmakta. Projenin amacı doğrultusunda kullanıcının konsol üzerinde bulunan 5 adet renkli tuşa basması isteniyor. Basılan tuşlar raspberry üzerinde çalışan simülasyon programına geri bildirim veriyor. Benim istediğim raspberry pi nin hali hazırdaki GPIO pinlerine butonları bağlayarak çalıştırmak. Raspberry ise basılan her tuş için harf veya sayı bilgisi olarak algılasın. Örneğin kırmızı butona basıldığında sanki klavyede A tuşuna basılmış gibi tepki vermesi.

Formlarda benzer konu veya bildiğiniz güvendiğiniz siteler olur fark etmez beni yönlendirebilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.

erdcan

Birçok çözümü olmakla birlikte, Python raspberry pi gpio control araması yaparsanız istediğiniz çözüme ulaşabilirsiniz.


Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.