Yazi tahtasi

Başlatan z, 03 Ağustos 2021, 13:04:19

frkcn

Alıntı yapılan: z - 03 Ağustos 2021, 15:50:00Cam fikri cok guzel. Gerektiginde tiner, alkol vs her seyle temizlik yapilabilir. Tek sorun parlama sorunu olabilir.

Bu da belki ozel bir aydinlatma ile asilabilir.

Yeri gelmisken bir diger sorumu da sorayim.

Kendi videomu cep telefonunu tripoda baglayip yazi tahtasinda karsisinda cekecegim. Bu esnada zaman zaman kameranin oldugu tarafa bakarak kameranin arkasindaki monitorden aynaya bakar gibi o anki  goruntuye goz atmak istiyorum.

Fakat cep telefonu video kaydederken gercek zamanli goruntuyu monitore nasil veririm hic fikrim yok. Bu amacla bazi uygulamalar varmis fakat henuz denemis degilim.

Ayrica ikinci el ucuza gelecek guzel studyo kamerasi bulsam sahane olacak. Ama hic ucuz olacagini sanmiyorum.

"Canon 10-18mm geniş açı" lensli bir makine işinizi görebilir. Lensin 2. El fiyatı 1000-1500 arası ortalama bu iş 2000-3000 tl ye gelir en ucuz.
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

muhendisbey

@z

Logitech C920, C930 gibi kamera kullanımı cep telefonu yerine tercih edebilirsin. 1080p boyutunda net görüntü verebiliyor. Youtube'da videolara bakabilirsin, ben de kullanıyorum memnunum. Laptop ya da bilgisayar ekranından görünü izleyebilirsin, ayrıca "telefonda yer kalmadı, aktarayım, tekrar çekeyim" derdin olmaz.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

muuzoo

Alıntı yapılan: muhendisbey - 04 Ağustos 2021, 00:28:10@z

Logitech C920, C930 gibi kamera kullanımı cep telefonu yerine tercih edebilirsin. 1080p boyutunda net görüntü verebiliyor. Youtube'da videolara bakabilirsin, ben de kullanıyorum memnunum. Laptop ya da bilgisayar ekranından görünü izleyebilirsin, ayrıca "telefonda yer kalmadı, aktarayım, tekrar çekeyim" derdin olmaz.

Bir ekleme yapayım Logitech C925e veya C930e  modeli varsa onu tercih edebilirsiniz, donanımsal H264 sıkıştırmaya sahip bu iki model.
gunluk.muuzoo.gen.tr - Kişisel karalamalarım...

z

120x80cm 4mm cam kestirdim ve arkasini beyaz sprey boya ile boyadim.

Henuz duvara asip yazmadim ama boya sahane oldu.

Duvara asarken boyada cizilme olmamasi lazim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Andromeda

.. beyaz renk kaplı ince sunta da olabilir yazı yazmak için.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

z

Cam fikrini cok tuttum. Cunku silinebilirlik ve cizilmezlik konusunda cok iyi.
Bir isik yansimasi sorunu olabilir onu da yakinda gorecegiz.

power20

0 numara ile baştan sona zımparalayalım. Parlamayı önler.(tahmin)

z

Zimparalanmis yuzeye yazi yazarsan temizleme problemi olusur.

Sozuak

arkadan film kaplanır yada kumaş-karton arkalıklı bir çerçeve içine alınırsa sanırım boyanın çizilmesi sorun olmaktan kalkar.
Ön yüzeye de mat yada yarı opak/buzlu şeffaf folyo kaplanırsa yansıma problemi de en aza indirilmiş olur zannımca.

z

Elimde duvar boyalari var. Beyaza boyadigim yuzeye bu boyadan da atmayi dusunuyorum.

z

Spray boya ile boyadigim yuzeyi 3 kat duvar boyasi ile boyayinca sert ve kalinca bir katman olustu. Boylece cami duvara monte ederken olusacak surtunmelerde boyanin cizilmesine kismen cozum olacagini saniyorum.

power20

Köşe ve kenarladan silikonla ince karton tutturmak daha kolay olurdu

z

Yansima sorunu korktugum gibi olmadi. Sol ustteki isik pencereden geliyor.  Tahtanin boyutlari 120x80 cm.

Ortami led projektor ile aydinlattim.

Yazi tahtam cok basarili oldu.

Bu fikri verenlere cok tesekkurler.

Dikkat edince tahtada bazi yansimalar var ama rahatsiz edci boyutlarda degil. (Mesela fotograf cekerken kendi yansimam camda mevcut, bir de elbise askisi vardi o da hafif belli.)

yas

Yazı kalemini kaybetmediğin sürece çalışmasında bir sorun olacağını zannetmiyorum. Kalem uzağa gitmesin diye iple bağlanabilir.  :D

Andromeda

..koyu renkli cam alsak ve beyaz kalemle yazsak..renkli cam pahalı olur mu..
hani bilgisayarlarda yazı ekranı negatif hale geliyor ya onun gibi..gerçi beyaz yüzeye gözümüz alıştı ama.. :)
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"