Raf ömrü uzun olan krem lehim?

Başlatan power20, 20 Ağustos 2021, 14:37:25

power20

Krem lehimin buzdolabında saklanması gerektiğini biliyorum.
Acaba ketçap gibi sadece kapağı açıldıktan sonra buzdolabıda saklamak yeterli olur mu?

Lehimin soğuk zincir ile dağıtılması, dondurma gibi kuru buz ile kargo yapılması pek mantıklı gelmedi.
Gerçekten öyle midir? İşin aslı nedir?

z

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

fide

Markası şu anda aklımda değil ama enjektör içinde sakladığım lehim 2 senedir özelliğini kaybetmedi. Enjektörün iğne kısmını pense ile sıkıp kapattım. Lazım olunca sağlam iğne takıp kullanıyorum. Hava sızdırmaz olması, soğuk saklanmasından daha önemli bence.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

Yuunus

yillar oncesinden kalan kurumaya yuz tutmus lehimleri alkol ile yumusatip daha sonra flux ile karistirip kullaniyorum.

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Yuunus - 20 Ağustos 2021, 19:30:38yillar oncesinden kalan kurumaya yuz tutmus lehimleri alkol ile yumusatip daha sonra flux ile karistirip kullaniyorum.

Hic bir işe yaramıyor malesef cok denedim. Artik oksit yapmış 2 kilo 2016 son kullanma tarihli krem lehim var elimde. Dizgi makinesi alırken hediye vermişti aldığım kişi. Ne yaptıysam düzelmedi.

Uygun fiyatlı 70 gr best marka kre. Lehim aldım onu kullanıyorum çok başarılı.

power20

70g best marka krem lehim nereden alabilirim?(n11)
 Bu lehim kargoyla gelirken 3..5 günde bayatlamaz  değil mi?

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Kılıç - 20 Ağustos 2021, 21:44:4570g best marka krem lehim nereden alabilirim?(n11)
 Bu lehim kargoyla gelirken 3..5 günde bayatlamaz  değil mi?
Yok hayir öyle hemen bayatlayan birsey değil zaten kapağı güzelce kapalı simdi baktım da ben 43 tl ye almıştım 5 adet iyi almışım fiyatı artmış 70 kusure çıkmış.

power20

Raf ömrü 6 ay demiş. Sıkıntı olmasın?
Shelf life: 6 months

ilyas KAYA

Alıntı yapılan: Kılıç - 21 Ağustos 2021, 08:28:40Raf ömrü 6 ay demiş. Sıkıntı olmasın?
Shelf life: 6 months

Buz dolabında saklıyorum hocam. Biraz yoğunlaşıyor. Kullanacağım kadarını stencil üstüne alıp oda sıcaklığında biraz bekleyince daha cıvık hale geliyor.

Dun ne oldu ise firinim bozuldu.
Bende dizgiden sonra ütüyü ısıtıp ters çevirdim. Daha sonra üstünden sıcak hava ile geçince çok başarılı oldu.
Demek ki fırın şart değil. 3d yazici tabla isitici 150 dereceye cikabilirse o da kullanılabilir. Amaç reflov öncesinde krem lehimin kurlesmesi. Zaten 180 derecede erimeye başlıyor. Hızlıca 220 derece sıcak hava geçince epey başarılı bir lehimleme oluyor.

JKramer

Dışarı cıkardıktan birkaç dakika sonra güzelce karıştırmak da gerekiyor, şöyle nutella kıvamında olacak :).