STM32F407 Discovery, Bilgisayar Kartı Algılamıyor

Başlatan beratkaratas, 24 Ağustos 2021, 18:44:11

beratkaratas

Merhabalar, bugün stm32f407 kartım elime ulaştı ve led yakma denemesi için bilgisayarıma mini USB CN1 girişinden bağladım fakat ne aygıt yöneticisinde, ne cube IDE programında, ne de ST-LINK Utility programında kartımı algılamıyor bilgisayarım. Kartın LD1 (COM) ve LD2 (PWR) ledleri kırmızı renkte yanıyor ve LD1 ledi saniyede bir yanıp sönüyor. Nasıl çözebilirim problemi bilen var mıdır acaba? Robotistan'dan almıştım kartı acaba arızalı gelme ihtimali var mıdır? Her türlü driverı da kurdum araştırma da yaptım fakat bi sonuca varamadım.

ex_machina

.

kimlenbu

Farklı kabloyla ve farklı usb portunda deneyin. Elimden 100 tane discovery geçmiştir, bir tane arızalı denk gelmedi. (kendi bozduklarımı hariç tutarım)

engerex

Doğru USB ye mi takıyorsunuz?
Jumper kontrol edin.

muhendisbey

Basitten başlayalım, sürücü yüklemesi yaptınız mı? Aygıt yöneticisinde kartı (ST-Link) görebiliyor musunuz?
Bazı durumlarda sürücü sertifika doğrulamasını devre dışı bırakmanız gerekebilir.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

beratkaratas

Alıntı yapılan: kimlenbu - 25 Ağustos 2021, 10:19:32Farklı kabloyla ve farklı usb portunda deneyin. Elimden 100 tane discovery geçmiştir, bir tane arızalı denk gelmedi. (kendi bozduklarımı hariç tutarım)
Alıntı yapılan: engerex - 25 Ağustos 2021, 21:59:24Doğru USB ye mi takıyorsunuz?
Jumper kontrol edin.
Alıntı yapılan: muhendisbey - 25 Ağustos 2021, 22:32:41Basitten başlayalım, sürücü yüklemesi yaptınız mı? Aygıt yöneticisinde kartı (ST-Link) görebiliyor musunuz?
Bazı durumlarda sürücü sertifika doğrulamasını devre dışı bırakmanız gerekebilir.

Yanında gelen Mini Usb kablosunda sıkıntı varmış, başka bir kablo ile denediğimde düzeldi. Çok teşekkür ederim ilgilenen herkese.