JCD 8898 lehimleme istasyonundaki tasarım.

Başlatan LukeSkywalker, 29 Ağustos 2021, 20:47:26

M.Salim GÜLLÜCE

Alıntı yapılan: Epsilon - 25 Ekim 2023, 21:57:48@M.Salim GÜLLÜCE
Hocam havyanızın modeli nedir? Memnun musunuz?
Havya bu.
https://www.akakce.com/lehim-makinesi-havya/en-ucuz-quick-q-202d-dijital-havya-istasyonu-fiyati,837470936.html
Çok seri ısınıyor.
Isı artışını uykuya yatış ve kapanma süresini filan set edebiliyorsunuz.
Tek kusuru havyaya lehjim yaparken güç uygulayamazsınız kafa hemen yamulur yarım havya parası kafaya ödersiniz.
Çok çeşitli uçları war en kullanışlısı bıçak ucu. Seveceksiniz.
https://www.n11.com/urun/quick-202d-havya-ucu-303-k-13268745?magaza=perpaotomasyon

istinaf duvarı

Bunlardan bahsediyorum. Bunlarda artı ve eksiye aynı anda bastığında kalibrasyon menüsü açılır. Varsayılan 0'dadır. -99 ile +99 arasında ayar yapabilirsin.

0M42

Hemen hemen 8 yıldır ersa (2000 A) kullanıyordum bir ara jbc ama aldım ersaya göre bir avantajını göremedim. Arkadaşım sat bana deyince ona sattım. Ama ersanın yedek parça pahalılığından da sıkılmıştım zira bir uç almak istesem 1000 liraya yakın para ödemem gerekiyordu.Geçen ay dalgınlık sonucu havyanın ucunu faza dokundurunca uç çöp oldu bende ersa ile buraya kadar dedim yeni havya arayışına girdim.

Arayış diyorum ama uzun sürmedi tavsiye üzerine T12-X ayarlı akıllı istasyon aldım. 1 aydır kullanıyorum. Daha önce neden almamışım, denememişim dedim. Ersaya oranla fazlasıyla artıları var. Ersa için iki uç alsam bu istasyondan pahalıya geliyor. Oda sıcaklığından 350 dereceye 10 sn. gibi bir sürede ulaşıyor. Bekleme modu ve uyku modu var bu modlardaki süreler ve dereceler ayarlanabiliyor. Bekleme modu 200 derece iken 350 dereceye 3 saniyede ulaşıyor. Kolda hareket algılama sensörü var istasyona koyduktan 3 dk sonra 200 derece bekleme moduna giriyor (ben o şekilde ayarladım) kolu kaldırınca hareketi algılayıp ayarlanan dereceye çıkıyor.

Çok katlı endüstriyel kartlar için de fazlasıyla yeterli toplamda 70 watt güç sağlıyor. Uçları hem ersaya nazaran çok daha ucuz ve çok fazla çeşiti var. Özellikle yihua, class, sunline vs. gibi ucuz markaları tercih edeceğinize T12-X tercih edin daha mantıklı olur.