Çameli MTA Lisesi Elektrikli Aracını Yakından İnceliyoruz _ Tübitak Elektrikli A

Başlatan elekTRofizikci, 07 Eylül 2021, 23:34:55

elekTRofizikci

#Tübitak Elektrikli Araçlar Yarışmasında bu yıl bir ilk yaşandı ve liseliler de dahil edildi. Liselilere , Üniversiteli abileri/ablaları kadar zorlu şartlar koşulmadı, "yürüse yeter" hesabı oldu biraz. Yine de çok güzel işler çıkardılar ve çok çok hevesli ve çok heyecanlı idiler... #bizdenbirşeyolur dediler.

Bu bölümde, Denizli Çameli ilçesi Çameli Meslek lisesi (MTAL) öğrencilerini yapmış oldu, benim e-tank adını verdiğim, etkinliğin en göz alıcı aracını inceledik, heyecanlarına ortak oldum :) Bildiğiniz 2+1 alana sığan bir araç yapmışlar. Emeği geçen herkese teşekkürler. Böyle birkaç video daha gelecek.. İlgilenenlere iyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=slz5DUPBdE0&t=217s
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

elekTRofizikci

Lütfen yapıcı eleştirilerde bulunalım, kırıcı olmaktan, ukalalıktan kaçınalım. Bu arkadaşlarımız daha lise öğrencisi , unutmayalım. Teşekkürler.
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

fide

Yürüse de, yürümese de hiç önemli değil.
Eskilerden biri "İnsanlara gemi yapmayı öğretmeyin, uzak denizlerin güzelliğini anlatın. Donanma kurarlar." demiş.
Çocukların ve öğretmenlerinin "acaba yapabilir miyiz başına geçsek?" demesi bile oldukça heyecan verici.

Dangal (Güreşçi) filminde bir sahne vardı. Belki de filmin kilit sahnesiydi. Kız ilk güreşine çıkıp mücadele verdikten sonra kaybediyor.
Gece babasının yanına gelip soruyor: "Gelecek müsabaka ne zaman?"

Önemli olan bu. Korkularımızı yenebilmek. Yorulmadan, daha iyisini nasıl yapabilirim sorusunu kendine sorup, çocuklara da bunu yerleştirebilmek.

Hocaları tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum.

İnceleme ve video için de @elekTRofizikci ye teşekkür ederim.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com