Bu eleman nedir?

Başlatan ankyra, 09 Eylül 2021, 14:45:04

ankyra

Merhabalar; bosch marka buzdolabı kartı arızalı, zaman zaman tüm ledler sönüp tekrar yanıyor. Kart üzerindeki kondansatörleri değiştiriyorum. Besleme kısmında bobine seri bir eleman var. Ne olduğunu anlayamadım. Üzerinde "251 4" yazıyor. Ölçtüğümde 0.90 ohm gibi bir değer görünüyor, herhangi bir endüktans görünmüyor. Ben direk 250 uh bobin diye düşündüm ama emin olamadım. Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

tunayk

Alıntı yapılan: ankyra - 09 Eylül 2021, 14:45:04Merhabalar; bosch marka buzdolabı kartı arızalı, zaman zaman tüm ledler sönüp tekrar yanıyor. Kart üzerindeki kondansatörleri değiştiriyorum. Besleme kısmında bobine seri bir eleman var. Ne olduğunu anlayamadım. Üzerinde "251 4" yazıyor. Ölçtüğümde 0.90 ohm gibi bir değer görünüyor, herhangi bir endüktans görünmüyor. Ben direk 250 uh bobin diye düşündüm ama emin olamadım. Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

Evinde siemens markalı buzdolabı var 10yıllık. Kart yapısı ve sorun benziyor. Bendeki özellikle kalkış yapamıyordu. Sorun giriş kondansatörlerinden çıktı. 1.5uF olması gereken 0.9a düşmüş. Değişince herşey normale döndü

muhendisbey

Seramik sigorta ya da bobin gibi duruyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Sozuak

Sigorta direnç. İletiyor madem değiştirmeyin.