push pull yapida frewhell diode kullanilir mi

Başlatan Karahan, 14 Eylül 2021, 01:29:01

Karahan

1. push pull yapida freewhell diode kullanilir mi? kafama takildi, kullanilmasi mantiksiz geliyor cunki manyetik alan yon degistirgi icin primerin ikinci kolu anahtarlandigi anda zaten ayni yonde enerjilenecek, zaten ayni yonde enerjilenecekse varolan ayni yondeki enerjiyi neden sonumleyelim ki, acaba yanlis mi dusunuyorum siz ne dersiniz?

2. ayri bir baslik acmak istemedim, flyback yapida da kullanmak mantiksiz degil mi cunki sekonder bobini primere gore ters yonde sariliyor, bu yapida biz zaten primerde induklenen emk nin tersini sekonder de kullanmiyor muyuz, bu durumda ihtiyacimiz olan enerjiyi sonumlemis olmuyormuyuz, primer ve sekonder ayni yonde sarilmis olsaydi mantikli olur du. kafam karisti gercekten.

z

22 Ekim 2021, 16:13:41 #1 Son düzenlenme: 22 Ekim 2021, 17:46:25 z
Freewhell diyod kullanilir mi derken dogrudan tek diyodu sargi uclarina baglamayi kasdetmiyorsun sanirim.
Baglarsan hangi toploji olursa olsun zaten sistem havaya ucar. Muhtemelen diyoda seri direnc vs vardir ve o diyod devresi artik snubber devresidir.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

Yasal Uyarı: Picproje.org sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.Knın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Picproje.org hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri İletişim sayfamızdan bize bildirdikten en geç 3 (üç) iş günü içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.