STM32f103c6t6 Keil Program Yükleme

Başlatan gold3nnn, 17 Eylül 2021, 21:46:41

gold3nnn

Herkese iyi akşamlar.
Stm32f103c6t6 işlemcisine keil üzerinden kod atmak istiyorum. işlemci 32KB ROM ve 10KB Ram adresine sahip olmasına rağmen keil 128kb gibi görüyor. ufak bir görseli aşagıdadır.
Daha önce keil ile bu işlemciyi programlayan varsa aramızda acaba keil üzerinde RAM ve ROM başlangıç bitiş adresleri ne olmalı?

Teşekkürler...

mr.engineer

O baktığın yer doğru değil. STM32F10x diye belirtmiş zaten. Senin MCU'na spesifik yazılmış değil. Senin MCU'nun bulunduğu ailenin memory'sinin başlangıç ve bitiş adresi olabilir. (Reference manuele bak)

RAM ve ROM boyutları doğru görünüyor. Zaten o ayarlarla oynamana gerek yok. IDE doğru şekilde ayarlar. Üstte RAM diye belirtilen adres doğrudur. O seri MCU'larda RAM adresini ben de bu şekilde hatırlıyorum.

Altta yazılan Flash(ROM) başlangıç adresi ve size yazılmış. Size 0x00008000 diye belirtilmiş. Yani flash boyutun 0x00008000 byte alana sahip. Bunu decimal'e çevirip 1024'e bölersen 32 çıkar. Yani flash size = 32 kB

Detaylar için reference manual memory map bölümüne bak. Rakamlar oradakiyle uyuşur.