Keil Undefined symbol Hatası

Başlatan Mucit23, 23 Eylül 2021, 14:06:52

Mucit23

Keilde Böyle hatalar alıyorum. Çıkamadım işin içinden.
Alıntı Yap.\Outputs\USB Software.axf: Error: L6218E: Undefined symbol HAL_UART_Init (referred from main.o).
Not enough information to list image symbols.
Not enough information to list load addresses in the image map.

STM32F0 çipimde Uart kullanımı gerekti. stm32f0xx_hal_conf.h dosyasından uart modülünü aktif ettim. Şuan Mainde veya başka bir fonksiyonda Uart ile ilgili tüm fonksiyonlar görünüyor. Fakat çok basit bir şekilde bu fonksiyonlardan herhangi birini çağırdığımda yukarıdaki hataları veriyor. Anlamadım çıkamadım işin içinden. Normalde stm32f0xx_hal_conf.h  dosyasında #define HAL_UART_MODULE_ENABLED  satırını aktif etmek yeterliydi. Zaten burayı aktif etmesem fonksiyonlar görünmez. Ama başka bir sorun var ki Keil fonksiyonu yine bulamıyor.

Sorun ne olabilir.

apsis

Fonksiyonu yazdığında üzerine gelip F12'ye bastığında fonksiyona gidiyor mu?

CubeMX kullanmamışsın sanırım. Muhtemelen C'dosyasını eklemeyi unuttun.

Yada mevcut projene UART eklemeye çalışıyorsan yine C dosyasını projene kopyalaman gerek.

Başlık dosyaları default olarak geliyor ancak C dosyalarının hepsi eklenmiyor.
"Makineye Beyin" MEKATRONİK

kantirici

HAL_UART_Init fonksiyonunu bulamıyor derleyici. Include path'lerde eksiklik olması muhtemel, HAL_UART_Init fonksiyonunun tanımlı olduğu kaynak dosyası projede eklimi ?

Mucit23

Benim hatammış. Peripheral Library dosyalarının içerisine uart.c dosyasını eklemek yerine usart.c dosyasını eklemişim.  Göremedim.