Uzaktan kumanda icin hazir cozum arayisi

Başlatan z, 25 Eylül 2021, 20:55:43

z

Internet TV cihazi salonda duruyor ve sadece HDMI cikisi var.

1) Olup olmayacagindan emin degilim ama HDMI to Ethernet converter alip HDMI sinyali switch ile diger odalara ethernet olarak dagitacagim.

Odalarda Ethernet to HDMI ile tekrar HDMI'a cevirip TV ye girecegim.

Oncelikle bu dusuncem is gorur mu?

2) salon harici odadan TV seyrederken kanal degistirmek istersem kumanda da IR tipi oldugu icin salondaki cihaza kumanda edemeyecegim.

Bu amacla IR to RF converter ile kumanda bilgisini RF ile salona iletip salondaki cihazla tekrar RF to IR  converter uzerinden internet TV kutusuna iletecegim.

Bu amacla hazir seyler var mi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

power20

Evdeki dağıtım noktasını bulmanız yerinde olur.

z

tunayk

Eğer fiber internet değilse, telefon kablosunu uzatın bitsin.TV için O kadar teferruata girmeye ne gerek var.
İlla TV izleyeyim derseniz cep telden açın TV yayınını, Smart Screen vb. İle ekrana bağlayın tamamdır.  :D

z

Internet binaya Ethernet olarak giriyor. Diger odaya giderken TV kutusunu yanimda tasimak istemiyorum.

Bir kere TV kutusu salonda cakili duracak.

Yukari katta TV degil de HDMI girisli akilli monitor var. Ama cep telefonuyla baglanti kurmuyor.

Dolayisi ile kafamda kurdugum senaryoyu uygulamaktan baska carem yok gibi.

Andromeda

.. etherhet'i odalara dağıtıp
her odaya ethernet girişli tv box konulsa olur mu acaba.. tv boxların çıkışı odadaki mevcut monitörün veya tv nin girişine uygun olmalı.. hdmi, Av veya coax  gibi..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Erol YILMAZ

Tv yi bu kadar ciddiye alacak bir yayın mı buldunuz 😂😂

mustafa_cmbz

Önceden rf olarak yayın yapan aktarıcılar vardı önünde de kumanda alıcı gözü vardı mesela paylaşım yapılan yerden kumandaya bastığınızda 1. TV nin yanındaki cihazdan ır sinyal çıkıp uydu alısısına kumandanın hangi tuşa basıldığı bilgisini aktarıyordu.

Bahsettiğiniz ethernet hdmı konverter zımbırtı sonda bu yok ise basit bir 433mhz yada 2.4hgz bir rf kumanda ile komut gönderip alıcı tarafında da bunu ır sinyal çevirirseniz süper bir proje olur kanısındayım. Hatta bunu da rf yerine belki yine ethernet üzerinden de yapabilirsiniz.

z

Ciddi seyler izlemiyorum, film izliyorum.

Alıntı yapılan: Andromeda - 25 Eylül 2021, 23:16:45.. etherhet'i odalara dağıtıp
her odaya ethernet girişli tv box konulsa olur mu acaba.. tv boxların çıkışı odadaki mevcut monitörün veya tv nin girişine uygun olmalı.. hdmi, Av veya coax  gibi..

Bu galiba daha ucuz ve basit olacak. Ama Turkcellin verdigi TV kutusundaki pakete dahil ivir zivirlari izliyordum. TV kutusu alirsam neler izleyebilecegim?

Andromeda

.. bende eski bir tv box var..
anten veya kablolu tv yayınını alıp monitöre bağlıyor ama şimdikilerde ethernet, android, wifi gibi özellikler var.. onun için ayrıntıları bilmiyorum..bu şekilde her odada aynı anda farklı yayın alınabilir zannederim.. olursa ethernet dağıtım kutusu gerekecek sanırım.
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Endorfin35+

Hdmi sinyali ile birlikte ir sinyalide aktaran cihazlar var. hdmi & ir extender şeklinde arabilirsiniz.
"İşi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan çamur atar."

z

frkcn

Broadlink in ürünlerini kullanıyorum. Tv nin yanına ir modülünü bırakıyorsunuz ve o odadaki tüm ir cihazları cep telefonunuzdan kendi uygulaması na kumandanızı ve diğer tüm kumandaları tanıtarak wifi üzerinden kontrol edebilirsiniz.
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

frkcn

Alıntı yapılan: z - 25 Eylül 2021, 20:55:43Bu amacla hazir seyler var mi?

https://youtu.be/2aTnGszuAXE

Bahsettiğim ürün bu. Zamanında 9 dolara almıştım aliexpressten.
Bugün ömrümün geride kalan son günü...