Kaynak makinasi icin suni yuk

Başlatan z, 04 Ekim 2021, 13:00:08

z

Kaynak makinasini 5A, 10A, 50A, 150A seklinde yuklemek icin yuke ihtiyacim var.

Sekonder voltajim 100V.
Sekonder dogrultucusuna seri bagli enduktansim 15uH.
Anahtarlama frekansi 64Khz

Enduktansin doyup doymadigini bilemedigim icin yukleme isini bobindeki akim tirmanma egimine gore yapmak istemiyorum.

Bu yukleme isini pratik ve ucuz sekilde cozmem lazim.

Max yukleme suresi 1sn. 
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

necati

erk rezistans istediginiz dirençi yapar
ben 0.5 ohm 2kw yaptırıyorum
[email]entegreterbiyecisi@yahoo.com[/email]

z

z

Saticisina sordugumda görselde şekil şemal belli olsun diye kalın kesit kullandık dediler.

2x0.20 mm telin metre omajı 3.71 ohm imis.

gokhan1500

Gençler Rezistans(Ostim) özel imalat yapabiliyor.

z

Aksam elektrikciye ugrayip  bulabilirsem 2Kw yoksa iki tane 1Kw hazir ocak rezistansi alip helezonu acip 5'e 10'a katlayip hic olmazsa 50A lik bir yuk yapacagim.

fide

Alıntı yapılan: z - 04 Ekim 2021, 15:51:14Saticisina sordugumda görselde şekil şemal belli olsun diye kalın kesit kullandık dediler.

2x0.20 mm telin metre omajı 3.71 ohm imis.
Hocam metre değil 100 metre omajıdır. 0.20 de olsa metrede 3.71 ohm çok yüksek geldi bana.

İnox rezistansı görmedim. Kablo olarak yazdığınızı düşündüm.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

z

Verdigim linkte tablo var. Metre basina omajlari yuksek. Resimdeki serit bayagi enli ama o foto yaniltici. 2mm eninde 0.2 mm kalinligindaki seritin 1 metresi 3.71 Ohm imis.

z

Etiketinde 1500W yazan hazir helozonik sarimli ocak teli aldim.

Omajini olctugumde 47 Ohm okudum.

Bu ne ayak simdi?

z

Bu bence 1000W ama isininca gucu daha da azalacaktir.

Neyse 1 sn de isinmayacagini varsayarsam ve bu teli 12 esit parcaya bolup hepsini paralel baglarsam 0.326 Ohm degerinde ve 54A akitabilme kapasitesinde suni yukum olmus olacak.

Bu teli 12 esit parcaya bolup 11 tanesini paralel baglarsak bu durumda direncim 0.356 Ohm ve akim tasima kapasitesi 50A oluyor.

fide

Parçalara bölmeyin. Bölmeniz gereken yerden katlayıp tek bir çizgi kçhaline getirin. Bölerseniz bu defa temas problemi yaşayabilirsiniz.
Her birimiz, geride bıraktığımız eserler kadar ölümsüzüz. Evlat gibi, talebe gibi, icatlar gibi...   http://fidenetgaraj.blogspot.com

z

Evet oyle yaptim. Ardindan da matkapla burdum yekpare bir tel oldu. Iki basina da papuc gecirdim.